V dohrávke 17. kola Tipos III. ligy Stred odohrala Dukla dôležitý duel na domácej pôde proti hosťujúcemu Lučencu. Druhý Lučenec strácal na Duklu dva body a mal zápas k dobru a preto domáci futbalisti potrebovali bodovať naplno.

Dukla vstúpila do zápasu aktívne. Priebeh hry ovládala a lopta bola prevažne na kopačkách domácich. Po chybnej rozohrávke Dukly však v 23. minúte smeroval Kováč sám na brankára Krejčího a ten strelou po zemi k pravej tyčke otvoril skóre stretnutia. Hra sa aj po inkasovanom góle stále vyvíjala rovnako. Dukla skúšala dobíjať bránku Lučenca po krídlach, centrovanými loptami, kolmými prihrávkami cez stred ihriska ale obrana hostí vzdorovala pod dirigentom Bírešom, bývalým hráčom Dukly. V 32. minúte po centri z pravej strany mohol Ďanovský hlavou prekonať hosťujúceho brankára ale mieril vysoko nad. Obrana Lučenca však kapitulovala v 39. minúte, keď po priamom voľnom kope kapitán Savić nakopol loptu, ktorá našla Laksíka a ten po spracovaní volejom pod brvno vyrovnal.

Po zmene strán Dukla znova začala vo vysokom tempe, ktoré prinieslo ovocie hneď v 46. minúte. Po rohovom kope hostia nechtiac predĺžili loptu až do stredu päťky, kde Herich pohotovo hlavičkoval a Dukla viedla 2:1. Domáci kontrolovali hru a znova pokračovali v ofenzívnej aktivite. V posledných desiatich minútach ešte zápas okorenilo viacero nebezpečných akcií. V 83. minúte sa Kostúrik ocitol sám pri hranici pokutového územia ale strela smerovala len do brankára. O dve minúty mal Kostúrik znova šancu skórovať, keď sa po preniknutí ocitol sám pred brankárom. S prispením Grujičićovho zákroku šla strela len do žrde. V 86. minúte mohol Lučenec vyrovnať, keď sa Kulich pokúsil skórovať z pokutového územia. Traja domáci obrancovia ho nedokázali ubrániť ale Krejčí krásnym zákrokom loptu vytlačil na brvno a podržal Duklu. Domáci už gól neinkasovali a pokračujú tak ďalej na víťaznej vlne.

TIPOS III. liga Stred – dohrávka 17. kola – Banská Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica vs. ŠK Novohrad Lučenec 2:1 (1:1)

Góly: 39. Laksik, 46. Herich – 23. Kováč. ŽK: Tóth, Laksik, Neušel – Pipíška. Zápas sledovalo 250 divákov.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – Herich, Gaško, Zumrovski (46. Kovanič), Tóth, Laksik (87. Búry), Kollár, Snitka, Lukáč (46. Kostúrik), Savić, (90. Neušel), Ďanovský (69. Valent)

Zostava ŠK Novohrad Lučenec: Grujičić – Vilhan, Bíreš, Pipíška, Schvantner (71. Dedinský), Savić, Ilić (84. Iboš), Višić, Kováč, Pavlović, Kulich

V ďalšom kole čaká Duklu zápas na pôde FTC Fiľakova v nedeľu 22. apríla o 16.00 hod.