Futbalisti banskobystrickej Dukly odohrali v sobotu posledný prípravný zápas pred štartom druholigovej sezóny 2019/2020. Dukla nedokázala nadviazať na posledné víťazstvo u tohto súpera a čerstvému fortunaligistovi zo Žiaru nad Hronom podľahla.

FK Pohronie sa Dukle podarilo poraziť v minulej sezóne v jarnej časti. Bystričania vtedy dokázali lídra tabuľky a od budúcej sezóny účastníka najvyššej súťaže poraziť výsledkom 2:0. V poslednom prípravnom zápas však už takí úspešní neboli. Gólové vrece sa roztrhlo v druhom polčase, keď v rozmedzí 18 minút padlo 5 gólov. Skóre otvoril v 66. minúte domáci Zachara. Na jeho presný zásah odpovedal o tri minúty neskôr z pokutového kopu hráč Dukly Róbert Polievka. Vyrovnaný stav trval do 74. minúty, v ktorej poslal Pohronie do vedenia Hrnčár. V 78. minúte vyhrávalo Pohronie už o dva góly, keď svoj druhý zásah pridal Zachara. Ten istý hráč následne v 84. skompletizoval svoj hetrik a stanovil výsledku konečnú podobu 4:1. Dukla tak zakončila prípravu prehrou. Úvodné kolo II. ligy sezóny 2019/2020 je naplánované na piatok, 19. júna. Dukla sa v ňom predstaví na domácich Štiavničkách proti B-tímu MŠK Žilina.

Góly: 66. Zachara, 74. Hrnčár, 78. Zachara, 84. Zachara – 69. Polievka