V Dukle skončili ďalší stabilní členovia prvého mužstva. Po vypršaní zmlúv už v klube nepokračujú Matúš Turňa a Jakub Brašeň. Otázne je ďalšie pôsobenie Pavla Jurča či Dionatana Teixeiru. Klub ale odmietol predať mladého útočníka Martina Chriena.

Zaciatok zimnej pripravy FK Dukla, Banska Bystrica, 8.1.2014Hráči prvého tímu FK Dukla sa v stredu popoludní na Štiavničkách zišli na prvom tréningu zimnej prípravy pred druhou časťou sezóny 2013/2014. „Chalani odovzdajú športtestery, ktoré mali počas dovolenky. Už boli otestovaní u lekára. Vyhodnotíme si to, urobíme diagnostiku,“ popísal prvé kroky tréner Norbert Hrnčár. Vďaka veľmi miernej zime mohli hráči v hneď prvý deň trénovať na prírodnom trávniku tréningovej hracej plochy na Štiavničkách.

Neboli už medzi nimi Dominik Rodinger, Jakub Brašeň a Matúš Turňa. „Končili im zmluvy a po dlhodobej analýze manažmentu a trénerov sme dospeli k tomu, že sa zmluvy s týmito pánmi nepredĺžili,“ vysvetlil generálny riaditeľ FK Dukla Tomáš Geist. Hosťovanie skončilo podľa očakávaní Matúšovi Marcinovi. V klube ale zostáva mladý útočník Martin Chrien: „Mali sme na neho konkrétnu ponuku z druhej dánskej ligy. Po úvahe s Martinom i v rámci klubu, sme sa rozhodli nereflektovať to. Nie každá ponuka je to, čo berieme, ale musí to spĺňať nielen ekonomické parametre,“ dodal Geist.

Zaciatok zimnej pripravy FK Dukla, Banska Bystrica, 8.1.2014S mužstvom zatiaľ netrénuje Pavol Jurčo, ktorému na konci mesiaca končí hosťovanie, no aktuálne je na skúške v zahraničí: „Ofenzíva nám celkom dobre fungovala, takže ak to bude v tomto zložení aj počas jari, bude to dobre. Je našou snahou, aby tu Pavol Jurčo zostal, ale má ponuky aj zo zahraničia. Ak sa mu to podarí, budeme na to musieť reagovať, ale som rád, že sa vyjadril, že keď nie zahraničie, rád by zostal v Dukle,“ uviedol tréner Norbert Hrnčár na margo kmeňového hráča Michaloviec.  Obranca Dionatan Teixeira sa po svalovom zranení pripravuje individuálne: „Pripojí sa k nám neskôr, ak mu nepríde zahraničná ponuka,“ dodáva Hrnčár. K tímu sa neskôr pripoja aj reprezentanti Šimon Kupec a Michal Vodecký.

„Toto je počiatočný stav, v priebehu dní a týždňov sa ešte káder bude dopĺňať tak, aby tá sila mužstva bola minimálne na tej úrovni, ako bola počas jesene. Uvidíme, čo bude voľné na trhu. Verím, že nájdeme správnych hráčov za správnu cenu,“ povedal na margo posilnenia Hrnčár. Dukla vyskúša viacerých hráčov aj v rámci skúšky: „Sme vo fáze kedy vieme povedať, že mužstvo, ktoré dnes začalo prípravu, ho takto isto neskončí a v priebehu desiatich dní určite dôjde k zmenám. Na skúške sú zatiaľ dvaja hráči, v priebehu týždňa by ich mal byť poltucet,“ doplniť riaditeľ klubu Tomáš Geist.

Zaciatok zimnej pripravy FK Dukla, Banska Bystrica, 8.1.2014
Borošovi bude okrem Viktora Budinského opäť konkurovať Ján Ďurčo, ktorý už má za sebou viac štartov v Corgoň lige.

Podoprený barlami prišiel na Štiavničky kapitán a brankár Dukly Peter Boroš. „Mal som cez jesennú časť problémy s pravým kolenom a cez individuálne plány v decembri mi ruplo v kolene a riešil som to artroskopiou menisku. Začínam až o mesiac, ale od budúceho týždňa začnem aspoň vršok posilňovať. Doma je mi už dlho, takže určite budem každý deň na Štiavničkách,“ hovorí skúsený gólman, ktorý by do štartu jarnej časti mal byť plne k dispozícii. O miesto brankárskej jednotky sa pobije s navrátilcom Jánom Ďurčom, ktorý si doliečil vážnejšie zranenie a do prvého tímu sa vracia po čase, ktorý strávil na hosťovaní. Tretím brankárom bojujúcim o svoju šancu bude aj naďalej Viktor Budinský. „Obidvaja sú šikovní, cieľavedomí chlapci, ktorí budú hnať aj mňa dopredu, aby som sa posunul,“ dodáva Boroš.

V rámci prípravných zápasov si Dukla zmeria sily s tímami z Čiech, Poľska, Maďarska i slovenskej druhej ligy.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica na začiatku zimnej prípravy 2013/2014

Brankári: Peter Boroš, Ján Ďurčo, Viktor Budinský.

Obrancovia: Patrik Vajda, Saša Savič, Matej Podstavek, Ján Nosko, Michal Vodecký, Šimon Kupec, Marco De Vito, Dionatan Teixeira.

Stredopoliari: Jakub Považanec, Michal Faško, Jozef Rejdovian, Branislav Ľupták, Martin Chrien, Alex Šafár (18 r., Pezinok – skúška).

Útočníci: Marek Šovčík, Michal Peňaška, Fabián Slančík, Pavol Jurčo, Michal Kamenský, Ivan Tokič (21 r., Zadar, Chorvátsko – skúška).

Program prípravných zápasov zimnej prípravy 2013/2014

19.01.2014 o 11.30 h  Dukla – Ruch Chorzów  
21.01.2014 o 14.00 h  Dukla – Rimavská Sobota
24.01.2014 o 11.30 h  Duslo  Šaľa – Dukla (Šala)
28.01.2014 o 14.00 h  Sparta Praha – Dukla (Praha – Strahov)
31.01.2014 o 11.00 h Dukla Praha – Dukla (Praha)
05.02.2014 o 14.00 h  Dukla – Liptovský Mikuláš
08.02.2014 o 13.00 h  Podbrezová – Dukla (Podbrezová)
13.02.2014 o 11.00 h Dukla – Sandecja Nowy Sacz (Poprad)
15.02.2014 o 13.00 h Dukla – Tatran Prešov (Poprad)
21.02.2014 o 13.00 h  MTK Budapešť – Dukla

01.03.2014  20. kolo CL na ihrisku  súpera  ŠK Slovan Bratislava – Dukla