Košice dokázali remizovať v Žiline, doma s Trnavou, ale s pod Urpína odchádzajú s poriadnym výpraskom. Pri tom prvých 30 minút východniari na Štiavničkách jasne dominovali. Gólman Tomáš Belic, ktorý sa len v pondelok Dukle upísal do konca kalendárneho roka, mal plné ruky práce. Napríklad pri útoku Diabyho v v 21. minúte, kedy bol v súboji jeden na jedného úspešnejší práve novic Dukly. Lenže potom v 37. minúte do vtedy slabo hrajúci Pančík usmernil prihrávku Považanca, ktorého chcel už pre zmenu Zaťko striedať, presne za Tofiloskeho a Dukla výrazne ožila. Ešte v poslednej minúte prvého dejstva po Brašeňovom cenri  hlavou loptu správnym smerom v strete s gólmanom poslal Jakubko a bolo vymaľované.

Ešte viac, keď v 49. minúte Bažík ukázal svoje umenie v plnej kráse. Štandardkou vymietol sieť košickej brány, a to ešte nebolo povedané všetko. Rodinkou z tribúny podporovaný Jakubko totiž opäť dokázal svoje kanonierske schopnosti, keď sa po Uškovičovom centri správne hlavou hodil do lopty a Tofiloski nemal šancu. A to pár minút predtým ešte rozhodca Prešinský nevidel jasný faul na Jakubka v šestnástke. Ešte pred koncom zápasu bol v šanci Košičan Kubík, ale Belic ukázal svoje reflexy. Rozdiel triedy hre Košíc nesvedčí, ale Dukla predviedla vysokú školu efektivity. V tej by o týždeň mala pokračovať v Prešove.

FK Dukla Banská Bystrica – MFK Košice 4:0 (2:0)

Góly: 37. M. Pančík, 45. a 75. Jakubko,  49. Bažík. Žlté karty: 15. Uškovič – 67. Karaš. Stretnutie sledovalo 1690 divákov.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Belic – M. Turňa, Chupáč (46. Kupčík), Marek Hlinka, T. Hučko – Považanec (40. Brašeň), Prekop, Bažík, M. Pančík – Jakubko, Uškovič (86. B. Ľupták).

Zostava MFK Košice: Tofiloski (78. F. López) – Mikuláš Tóth, Djokovič, Dobias, Čonka – Pačinda, Isola (46. T. Kubík), Šinglár, Viazanko – U. Matič (56. Karaš) – Diaby.