Futbalisti banskobystrickej Dukly privítali v dohrávke 18. kola II. ligy na svojom trávniku Lokomotívu Košice. Bystričania dokázali otočiť nepriaznivý stav zápasu a pripísali si na svoje konto dôležité tri body.

Zápas sa od úvodu rozbiehal pomalšie. Akcie Dukly tvoril najmä Vaščák, ale k finálnej fáze prakticky nedochádzalo. V 18. minúte sa po peknej prihrávke od Viktora Tótha dostal na kraji pokutového územia k lopte Galić, jeho strela bola zblokovaná. Prvá strela na bránu prišla až v 27. minúte, Polievka mieril z hranice šestnástky len po zemi do stredu brány. Následne sa domáci hráč dostal do podobnej pozície po peknej narážačke a tentokrát bol jeho pokus nebezpečnejší, no prešiel len tesne popri ľavej tyči.

Dukla od 30. minúty zvýšila aktivitu, zatiaľ čo hostia boli stále pasívni. Peknú kombináciu predviedla dvojica Snitka – Polievka, keď po narážačke Polievka vysunul Snitku lobovanou prihrávkou, ale Snitka bol pred brankárom zastavený hosťujúcim obrancom. Košice sa dostali do prvej výraznej šance až v 40. minúte a hneď bol z toho úvodný gól zápasu. Welves Santos Damacena poslal center z ľavej strany a ten prešiel až na zadnú žrď, kde hlavičkoval Lukáš Tóth. Brankár Krejčí loptu síce zasiahol, no tá smerovala do brány domácich. Dukla mohla do polčasu vyrovnať, no v krídelných únikoch sa nepresadil Polievka a Willwéberov krásny volej po odrazenej lopte z rohu skončil tesne vedľa brány.

Druhý polčas začal svižnejšie ako ten prvý. Willwéber sa opäť dostal k odrazenej lopte, ale jeho nádejná strela z voleja bola zblokovaná. Nasledujúce minúty patrili Dukle. Aktívny Polievka predviedol ďalší rýchly únik po čiare a poslal do pokutového územia prízemný center, ktorý stopérska dvojica hostí netrafila, a lopta sa tak dostala až k striedajúcemu Matejovi Staršiemu, ktorý nemal problém trafiť odkrytý priestor brány a vyrovnal stav stretnutia na 1:1. Dukla pridala v 56. minúte druhý gól v krátkom rozmedzí a dokonala výsledkový obrat na 2:1. Gabriel Snitka centroval z kraja pokutového územia a loptu si ukážkovo napálil do horného rohu vlastnej brány Wiliam Lucas Eurico.

Domáci futbalisti hrali naďalej aktívnejšie ako Lokomotíva. Prikryl našiel dlhým nákopom Staršieho, ktorý si skvele prebral loptu do pokutového územia, ale po jeho spätnej prihrávke Dolný bránu prekopol. Košičania mohli udrieť druhýkrát v zápase v 74. minúte, keď Leško vysunul De Oliveiru, ale jeho samostatný nájazd perfektne zneškodnil brankár Krejčí. Oživenie do hry Dukly určite priniesol Starší. Po ďalšej jeho akcií vyrazil brankár Lokomotívy loptu pred seba, no pri tej bol prvý Snitka, ale jeho šikovný pokus skončil len na tyčke. V závere stretnutia sa hostia snažili vyrovnať, ale ani priamy kop zo sľubnej pozície a ani rohové kopy nepriniesli gól. Dukla tak tesné víťazstvo udržala.

Povedal po zápase:

Stanislav Varga, tréner Dukly pre mfkdukla.sk: „Všetci vieme, že z našej strany to nebol nejaký oslnivý výkon ale dnes sme potrebovali tri body a tie sme získali. Keby sme hrali pekný futbal a nezískali body, bolo by to horšie ale body sme získali, čo je veľmi dobré. Dúfam, že toto víťazstvo nám pomôže aj z psychického hľadiska.“

II. liga – dohrávka 18. kola – Banská Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica — FC Lokomotíva Košice 2:1 (0:1)

Góly: 52. Starší, 56. Eurico (vlastný) — 40. L. Tóth. ŽK: 86. Starší, 90. Polievka — 65. Jano. Zápas na Štiavničkách sledovalo 525 divákov.

Zostava MFK Dukla: Krejčí — Migaľa, Kupčík, Prikryl, Savić (83. Vajda) — Snitka, Willwéber — Galić (46. Dolný), Tóth (46. Starší), Polievka — Vaščák