Dukle Banská Bystrica na rozdiel od Žiliny už v lige o nič nejde. Semifinále Slovnaft Cupu bolo možnosťou pre červeno-bielych napraviť si chuť po posledných nie veľmi vydarených ligových dueloch. Na lavičke MŠK mal premiéru nový holandský tréner Frans Adelaar.

SP: MŠK Žilina – FK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Gól: 47. Akakpo; ŽK: 52. Pečovský, 87. Barčík – 28. Poljovka, 80. Považanec, 81. M. Pančík. Stretnutie v Žiline sledovalo 1824 divákov.

Zostava MŠK Žilina: Krnáč – Mabouka, Piaček, Akakpo (57. Gergel), Ricardo Nunes – Pečovský – Barčík, Bello, Deza (83. Novák) – Pich, Mihálik (68. Angelovič)
Zostava Dukly Banská Bystrica: Boroš – Pančík, Poljovka, Gyömbér, Savič – Brašeň (79. Rejdovian), Hlinka, Považanec, Hučko – Matúš (58. M. Kuzma), Laksík (79. Augustín)

Na riedko zaplnenom žilinskom štadióne sa od úvodu hral futbal s veľkým množstvom nepresností. Ani jeden z tímov sa v prvej štvrťhodine hry nedostával do vyložených šancí. I keď trochu aktívnejší boli domáci futbalisti, hralo sa najmä v medzišestnástkovom priestore. Prvou veľkou šancou bola strela niekdajšieho miláčika tribún na Štiavničkách Viktora Pečovského. Ten od tejto sezóny oblieka žlto-zelený dres a proti Dukle sa v poslednom vzájomnom zápase predstavil gólom spoza šestnástky. Rovnako to mohol zopakovať aj dnes v 18. minúte, ale jeho pokus letel tesne nad. Domáci hráči skúšali šťastie najmä zo vzdialených pozícií. Dukla sa do prvej vážnejšej šance dostala v 30. minúte, kedy Hučko mieril nad. Do konca zápasu sa ešte Bystričania niekoľkokrát dostali pred domáceho brankára, vo vyloženej gólovej príležitosti sa neocitli.

Do druhé polčasu na radosť domácich naskočili lepšie žlto-zelení. V 48. minúte po štandardnej situácii sa k hlavičke dostal Akakpo a prekonal Boroša. Prvá veľká príležitosť Dukly bola Považancova bomba z 30 metrov v 56. minúte, ktorú domáci brankár Krnáč vyrazil na roh. Následne mohli zvyšovať na 2:0 Pich a Piaček, ale ich pokusy zneškodnil výborný Boroš. V 74. minúte si po Hlinkovej strele skoro strelil vlastný gól Žilinčan Piaček. Zlomovým okamihom z pohľadu Dukly bola šanca striedajúceho Augustína päť minút pred koncom, ktorého strela z blízka neskončila v sieti MŠK. Domáci stav 1:0 ustrážili, o týždeň – v utorok 24. apríla o 17.30 h, je na programe odveta v Banskej Bystrici.