Futbalisti banskobystrickej Dukly majú za sebou už tri prípravné zápasy v rámci zimnej prípravy. Naposledy sa predstavili v Zlatých Moravciach proti domácemu účastníkovi najvyššej súťaže Fortuna ligy. Na konci článku nájdete aj fotogalériu zo zápasu.

Duel zverencom trénera Stanislava Vargu nevyšiel podľa predstáv. Po polčase prehrávali s domácim ViOnom tesne 0:1. Po zmene strán a výmene viacerých hráčov sa Zlatomoravčania presadili ešte trikrát. Futbalisti spod Urpína iba kozmeticky upravili výsledok v 70. minúte po góle Gabriela Snitku z pokutového kopu.

V zápase si Peter Kolláti zlomil ihlicu na pravej nohe a pribudol tak k Branislavovi Žilincovi a Lukášovi Laksikovi, ktorí sú tiež na listine zranených hráčov.

Dukla tak ani v treťom prípravnom zápase pred jarnou časťou II. ligy nedokázala zvíťaziť. Po prehre s Podbrezovou 0:2 a remíze s FK Senica 2:2 prišla porážka v Zlatých Moravciach 1:4. Všetky stretnutia s účastníkmi Fortuna ligy odohrali Banskobystričania na pôde súpera.