Po sobotňajšom víťazstve 4:0 nad Spišskou Novou Vsou privítali na domácej pôde hráči Dukly ďalších súperov v rámci zimnej prípravy. Opäť nastrieľali štyri góly, ale tentokrát dvom súperom. Najbližší prípravný zápas odohrajú zverenci Štefana Zaťka v stredu o 14.00 h na umelej tráve na Štiavničkách proti Sokolu Dolná Ždaňa.

FK Dukla Banská Bystrica – TJ Baník Ružiná 2:0 (2:0)

Góly: 20. a 25. Lukáš Laksík

Zostavy

Fk Dukla: Ďurčo (70. Pindroch) – Gálik, Chmelík, Vajda (60. Pelegríny), Hučko, Turňa (45. Považanec), Kupčík (70. Gyomber), Pečovský, Mravec, Slančík (77. Vician), Laksík.

Ružiná: Lauko, Prepelica, Balaško, Caban, Horváth, Boháčik, Líška, Kamendy, Ďurica Peter, Kulík, Kurak. Zasiahli aj: Miščík, Ďurica Tomáš, Kralinský, Vaculčiak, Máč, Chromek.

Po úvodnom zohrávaní sa útočnej dvojice Dukly – Slančíka s Laksíkom sa presadil druhý menovaný doťuknutím lopty po zhustenej situácii v šestnástke súpera v 20. minúte. O svojich kvalitách však trénera Zaťka presvedčil aj v 25. minúte peknou strelou zo šestnástky. Gólovo to však bolo všetko a stav sa už v zápase s aktívnym druholigistom nemenil.

FK Dukla Banská Bystrica – FK Slovan Duslo Šaľa 2:0 (2:0)

Góly: 3. Jakub Brašen, 15. Dušan Uškovič

Zostavy

FK Dukla: Boroš (65. Pindroch), Turňa (72. Ľupták), Poljovka, Hlinka, Savič, Pančík, Pelegríny (69. Vician), Faško (69. Pleva), Brašeň, Uškovič, Johancsik (60. Považanec).

Šaľa: Kolmokov, Tomiš, Mihálik, Čirik, Jurkemik, Lalák, Čertik, Toporčák, Fabris, Pešič, Levis. Zasiahli aj: Gala, Flaško, Lancz, Takács, Zajac Patrik, Jakubička, Devečka.

Druhý prípravný duel bol od prvého odlišný najmä vo výraznejšej taktickej hre a s tým súvisiacim častejším kúskovaním hry. Hneď od úvodu sa ujali vedenia domáci, keď sa na úkor aktuálne posledného tímu 1. ligy v 3. minúte presadil Jakub Brašeň. V 15. minúte priamo zo štandardnej situácie z hranice šestnástky prekonal Kolmokova Dušan Uškovič. Aktívny prvý polčas vystriedal slabší druhý, v ktorom hráči v mrazivých teplotách už svoj prípravný súboj len dohrali.

Piatkového dvojzápasu sa ešte nezúčastnil uzdravujúci sa stopér Jozef Adámik, ktorý však už naplno trénuje s prvým tímom. Okolo jeho osoby sa v médiách skloňuje možný odchod do tímu Baníka Ostrava. Ako sa uvádza na klubovej stránke fkdukla.sk, rokovania medzi klubmi a hráčom sú plánované v priebehu budúceho týždňa.