Program 3. kola Slovnaft Cupu priniesol atraktvíne derby dvoch ambicióznych druholigových mužstiev, v ktorom domáca Podbrezová privítala banskobystrickú Duklu. Tréner Dukly Stanislav Varga urobil oproti posledným druholigovým stretnutiam zmeny v základnej zostave, pričom do hry poslal viacero mladých hráčov.

Vyše tristo prítomných divákov videlo prvú šancu už v 3. minúte, kedy mohol poslať domácich do vedenia Kováčik, ktorý si chcel osamotený na pravej strany šestnástky obhodiť Nôtu, no brankár Dukly dobre zasiahol. V 10. minúte sa zas na opačnej strane rútili hostia do protiútoku dvoch proti jednému, v ktorom Hanes namiesto prihrávky Depetrisovi zvolil strelu, a tá mierila vedľa pravej tyče Rehákovej brány. V 18. minúte zas Depetris z osi ihriska obaľovačkou tesne minul pravú tyč.

Skóre sa po prvýkrát menilo v 22. minúte, kedy útočník domácich Timoshenko naviedol loptu z pravého krídla na úroveň bránkovej čiary, prihral spätne pred bránu, kde osamotený Martin Talakov pohodlne rozvlnil sieť. O šesť minút na to mohli domáci zdvojnásobiť svoje vedenie. Timoshenko si už obhodil Nôtu, ale obranca Dukly Vajda skvele zasiahol a znemožnil útočníkovi Podbrezovej zakončiť do odkrytej brány. V 35. a 39. minúte zas zahodil dve tutovky Peter Kováčik, ktorý v oboch prípadoch z dobrých pozícii vo vnútri šestnástky prestrelil Nôtovu bránu.

Tesne po zmene strán sa už ale železiarom podarilo pridať druhý gól. V 47. minúte nevyšla spätná prihrávka Willwéberovi, loptu zachytil Ivan Timoshenko, ktorý obišiel Nôtu a z uhla z pravej strany poslal loptu za bránkovú čiaru. Tréner Bystričanov Stanislav Varga zareagoval trojitým striedaním, pričom stiahnuť musel aj Viktora Tótha, ktorý sa nepríjemne zranil. Trojica striedajúcich hráčov si vytvorila nádejnú situáciu v 68. minúte, kedy Polievka potiahol loptu po osi ihriska, prihral na pravé krídlo Jurčišinovi, no ten už nenašiel pred bránou postaveného Šulca.

Vzápätí sa na opačnej strane nepodarilo rozvlniť sieť striedajúcemu Breznaníkovi, ktorý z dobrej pozície vo vnútri pokutového územia minul bránu hostí. V 71. minúte mala Dukla k dispozícii priamy kop zo strednej vzdialenosti a Willwéberova prudká rana mierila nad Rehákovi bránu. Bystričania v závere zápasu vrhli sily do útoku a v 81. minúte mali k dispozícii pokutový kop po faule na Polievku. Loptu si na biely bod postavil Ľubomír Willwéber, ktorý strelou do ľavého horného rohu domácej brány znížil na 2:1. V samom závere mal ešte šancu Polievka, no jeho dobre mierenú strelu vyškrabal spod brvna výborným zákrokom brankár Podbrezovej Ivan Rehák.

Pohárové derby dvoch druholigistov tak zvládla lepšie domáca Podbrezová, ktorá postúpila do 4. kola Slovnaft Cupu. Z tohto duelu vám prinášame aj fotogalériu.

Slovnaft Cup – 3. kolo – streda 22.09.2021 – Podbrezová

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:0)

Góly: 22. Talakov, 47. Timoshenko – 81. Willwéber (PK). ŽK: 56. Paraj, 61. Barbora, 62. Grendel, 74. Bakaľa – 5. V. Tóth, 31. Uhrinčať. Diváci: 320

Zostava FK Železiarne Podbrezová: I. Rehák – M. Oravec, Bakaľa, M. K. Bartoš – Grešák, Grendel (C) (63. Špyrka), Paraj, P. Kováčik (63. Ďatko) – Talakov (63. Breznaník), Timoshenko (77. Galčík), Barbora (77. Kukoľ) (tréner – R. Skuhravý)

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta – Slaninka (71. Svetlík), Vajda, Kupčík (C) (83. Jackuliak), Červeň, Kojnok – V. Tóth (58. Jurčišin), Uhrinčať, Willwéber, Hanes (58. Polievka) – Depetris (58. Šulc) (tréner – S. Varga)

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa najbližšie predstavia opäť vonku, keď v sobotu 25. septembra od 15.30 h odohrajú stretnutie 10. kola II. ligy na pôde Dubnice nad Váhom.