Banskobystrická futbalová Dukla po dnešku nevyhrala už v piatich zápasoch v rade a smola sa na jej kopačkách počas sobotňajšieho zápasu usádzala stále viac.

FK Dukla Banská Bystrica – FC Nitra 0:1 (0:1)

Gól: 38. Ivančík; Žlté karty: Hučko, Hesek – Šimončič, Harbuľák; 1 635 divákov.

FK Dukla: Pindroch – Hučko, Poljovka, Johancsik (75. Slančík), Považanec (86. Uškovič), Pečovský, Pančík, Turňa, Brašeň, Kupčík (45. Jakubko), Hesek

FC Nitra: Hrošo – Kolmokov, Tóth, Harbuľák, Kolár, Šimončič, Ivančík (89. Boszorád), Glenda, Sloboda (66. Mikuš), Kotora, Rák (84. Gajdošík)

Od začiatku stretnutia dominovali na trávniku domáci hráči. Hrošovu bránu ohrozovali spočiatku hlavne z väčších vzdialeností a Nitrania sa len sporadicky vydávali do útoku. Často robili chyby pri rozohrávkach na svojej polovici, a to využívali domáci na vytváranie si šancí. Prvá vážnejšia nastala v 7. minúte. Dukla vyrazila do prečíslenia 3 na 2, center z pravej strany bol však príliš prudký, a tak Hučko spoza šestnástky netrafil bránu. V 12. minúte sa z veľkej diaľky zahrával priamy kop, domáci kapitán Poljovka však pálil iba tesne nad. Nitrania boli bezzubí, nepresne si prihrávali, no Dukla nevedela ponúknuté šance využiť. Prvú veľkú príležitosť spálila Nitra po Hrošovom odkope až v 26 minúte. Lopta sa dostala k Ivančíkovi, z pravej strany centroval na Slobodu, no ten trafil iba do brvna. Najmä z pravej strany začalo hosťujúce mužstvo ohrozovať zadné rady Banskej Bystrice. Prvý roh v zápase zahrávala Dukla a hneď mohol mať prívlastok „gólový“, nebyť pekného zákroku Hroša po Hesekovej hlavičke. Otrepané pravidlo „nedáš, dostaneš“ sa potvrdilo v 38. minúte. Po peknej akcii Glendu, Slobodu a Ivančíka, posledný menovaný so šťastím otvoril skóre zápasu – Nitra viedla 1:0. Svoj náskok mohla zvýšiť o dve minúty neskôr po zmätkoch v banskobystrickej obrane, Kolár však mieril tesne vedľa.

Druhý polčas začala opäť aktívnejšie Dukla. Na ihrisko nastúpil za Kupčíka Martin Jakubko. Už o niekoľko minút sa mohol podieľať na góle, keď pekne potiahol loptu po pravej strane, prihrával do druhej vlny, ale úplne voľný Hesek trafil iba pravú žrď. Hrošova brána bola zrejme zakliata. V 58. minúte bol znovu v šanci Jakubko, znovu však trafil iba žrď. Bystrica sa snažila nakopávať dlhé lopty, kde si ich sklepával práve Jakubko. Aktivita Dukly dospela do obrovského tlaku, no ani po veľkých hlavičkových šanciach Hučka nedokázali rozvlniť nitriansku sieť. Po útočnej vlne domácich sa v 67. minúte dostal do brejku Rák, vyhol sa ofsajdu, no zoči-voči Pindrochovi minul bránu. Útoky sa striedali na oboch stranách, až prišla 71. minúta a pokutový kop pre hosťujúci tím. Skvelý Pindroch ale vystihol Rákovu strelu a vyrazil na roh. Nitrania potom ešte ťažili s menšieho tlaku, no streliť gól sa im nepodarilo. Naopak, Bystrica znovu zavelila do útoku. Po rohovom kope v 76. minúte nastal pred nitrianskou bránou veľký zmätok. Poljovka nasmeroval loptu do Jakubka, od neho sa odrazila iba do brankárových rukavíc. Výborné šance na strane domácich vytvárali hlavne Turňa so striedajúcim Slančíkom. Podporoval ich aj z opačnej strany Brašeň. Z krídel smerovalo do šestnástky množstvo centrov, no ani jeden sa nepodarilo využiť na strelenie gólu. Jedna z posledných väčších šancí Banskobystričanov prišla v 88. minúte po Pančíkovom nakopnutí lopty na Jakubka, jeho strela však bola zblokovaná. V nastavenom čase sa ešte Turňa snažil preštrikovať pomedzi troch hosťujúcich hráčov, no nepočínal si najlepšie. Následne na to rozhodca odpískal koniec zápasu, a tak Dukla prehrala pred domácim publikom s tímom FC Nitra 0:1.