Quantcast

Banskobystrická Dukla sa v stredu predstavila v domácich podmienkach v rámci ďalšieho z prípravných zápasov. V tom privítala Liptovský Mikuláš, s ktorým v auguste doma šokujúco vypadla zo Slovnaft Cupu, hneď na začiatku svojej pohárovej cesty.

FK Dukla Banska Bystrica - MFK Tatran Liptovsky Mikulas, 5.2.2014Dukla hrala bez hlavého trénera Hrnčára či Martina Chriena, ktorí si plnia povinnosti pri reprezentácii do 21 rokov a tiež už bez Hectora Tubonemiho z Podbrezovej, ktorému skončila v Dukle skúška. Naopak v kádri Dukly sa už v druhom zápase po sebe predstavil dvadsaťročný český záložník Jan Kliment, ktorý je kmeňovým hráčom Jihlavy a pod Urpín prišiel na hosťovanie do konca jarnej časti. Do prvého tímu FC Vysočina sa začal presadzovať pred rokom, pravidelne dostával šancu najmä ako striedajúci hráč v zápasoch českej najvyššej súťaže. Dosiaľ v Gambrinus lige odohral spolu necelých päťsto minút. Minulý rok na jeseň sa s českou reprezentáciou do 20 rokov aktívne zúčastnil prípravného turnaja v Holandsku.  Klimenta už trénerský tím FK Dukla vyskúšal v rámci pražského sústredenia, keď v červeno-bielom drese odohral celý zápas s Duklou Praha.

V samotnom prípravnom zápase s Liptovský Mikulášom Dukla dokázala zverencov Vladimíra Goffu predčiť herne i výsledkovo. Posledný tím druhej ligy, ale ešte dokázal reagovať na prvý gól Považanca a do polčasu vyrovnať na 1:1. V druhom dejstve to už bolo o plejáde šancí tímu zo Štiavničiek. O výhru sa gólovo postaral Marek Šovčík, ktorý stanovil na konečných 2:1.

Najbližší prípravný zápas Dukla odohrá v sobotu o 11.00 h v Podbrezovej proti tamojšiemu lídrovi druhej ligy.