Futbalisti Banskej Bystrice mali opäť na kopačkách možnosť tabuľkového posunu smerom nahor. Na Štiavničkách ale po dominantnejšom prvom polčase prespali ten druhý, v ktorom sa len bezmocne prizerali dvom gólom vo svojej sieti. Dukle stále jasne chýba istý zakončovateľ.

FK Dukla Banská Bystrica – FK Senica 1:2 (1:0)

Góly: 25. Ferenčík – 49. a 64. R. Blackburn; ŽK: 32. Poljovka – 76. Kalabiška; Stretnutie na Štiavničkách sledovalo 1 610 divákov.

Zostava FK Dukla: Belic – Turňa, Poljovka, Chrappan (55. Hlinka), Savič – Gyömbér – Rejdovian, Považanec, M. Pančík  – Ferenčík (76. Brašeň), Sachňuk (60. Slančík).

FK Senica: Švenger – Krajčík, Križko, Brabec, Wijlaars – T. Kóňa – Jaroslav Diviš (83. Varadi), Piroska, Babic (73. Kalabiška), Frýdek – Blackburn (87. Diarrassouba.

Prvý polčas na Štiavničkách bol pomerne chudobný na šance. Viac z hry však mala domáca Dukla. Už v 4. minúte zaujal pekný pokus Jakuba Považanca, ktorý vystrelil z veľkej vzdialenosti a preveril tak pozornosť hosťujúceho brankára Milana Švengera. Mierne herné trápenie oboch celkov prerušil na Štiavničkách až Milan Ferenčík. Útočník Dukly sa v 25. minúte presadil po dobrej práci Matúša Turňu, ktorý ho našiel svojim centrom. Ferenčík si ešte stihol obhodiť obrancu súpera a zblízka prekonal bezmocného Švengera. O necelých desať minút sa snažil presadiť Michal Pančík. Vpravo mu nabiehal aktívny Turňa, no Pančík sa rozhodol vystreliť spoza šestnástky a lopta letela nad bránu. V závere prvého dejstva dali o sebe vedieť aj hostia zo Záhoria. Útočník Senice Rolando Blackburn sa v 40. minúte dostal do hlavičkového zakončenia a z bezprostrednej blízkosti namieril len do náručia gólmana Tomáša Belica, ktorý bol v správnom čase na správnom mieste.

V druhom dejstve mohli diváci sledovať atraktívnejší futbal než v prvom a mohli vidieť množstvo príležitostí. Hneď v úvode polčasu sklamal tribúny vyrovnávajúcim gólom na 1:1 Rolando Blackburn. Ten sa v 49. minúte dostal do šance po strieľanej prihrávke Martina Babica a s prehľadom prekonal bezmocného Belica. O päť minút sa predviedlo trio Martin Frýdek, Juraj Piroska a Martin Babic. Ich peknú kombináciu zakončil posledný menovaný strelou do pripraveného Belica. Príležitosť červeno-bielych prišla v 59. minúte. Milan Ferenčík poslal loptu za hosťujúcu obranu a pred nabiehajúcim Pančíkom uhasil požiar strážca svätyne senického tímu Milan Švenger, ktorý vyrazil loptu do bezpečia. Ďalší úder do srdca Dukly prišiel v 63. minúte.  Svojim druhým zásahom poslal Seničanov do vedenia 1:2 Rolando Blackburn. Zblízka skóroval po tom, ako ho našiel Jaroslav Diviš. Po tomto góle sa Senica stiahla na svoju polovicu ihriska a hrala prevažne na brejky. Dobrý defenzívny zákrok predviedol po centri Považanca v 71. minúte Erich Brabec, ktorý odkopával pred dobiedzajúcim Milanom Ferenčíkom. V 80. minúte pri snahe Bystričanov vyrovnať, musel po centri Hlinku vyboxovať loptu gólman hostí. Do konca zápasu sa už nič vážnejšie neudialo a tím zo Záhoria si z Banskej Bystrice odnáša všetky tri body. Dukla tak vyšla bodovo naprázdno a prišla o svoju domácu neporaziteľnosť. Navyše sa v tabuľke zosunula už na 9. miesto.