Po dvoch remízach s papierovo slabšími súpermi, si Dukla pripísala napokon remízu aj s tabuľkovo výrazne lepším súperom. V sezóne so Slovanom odohrala dve vyrovnané stretnutia, obe sa však napokon skončili v jej neprospech. Tentokrát červeno-bieli zinkasovali aspoň bod, aj keď napokon mohli byť aj víťazmi sobotňajšieho zápasu na Štiavničkách.

FK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:0)

Góly: 66. Matúš – 70. Milinkovič; ŽK: 78. Laksík, 90.+ M. Pančík; Stretnutie na Štiavničkách sledovalo 2250 divákov.

Zostava Dukly: Boroš – Pančík, Poljovka, Gyömbér, Savič, Hlinka, Rejdovian (73. Slančík), Považanec (79. Bažík), Hučko – Laksík, Matúš (90. Kupčík).

Zostava ŠK Slovan: Kováč – Bagayoko, Kladrubský, Pečalka (37. Mészáros), Had – Grendel, Kopúnek – Piroska (58. Szarka), Milinkovič, Pauschek (85. Jánošík) – Halenár.

V prvej tridsať minútovke dominovali pod Urpínom domáci, ktorí Slovan nepúšťali do výraznejších šancí. Naopak už v 11. minúte preveroval Kováča Hučko a o chvíľu už po Laksíkovej prihrávke mohol otvárať skóre Hlinka, ale gólmanovi hostí problémy nenarobil. Tie však nemal ani Boroš na opačnej strane po šanci Kladrubského, ktorý jeho bránu len prestrelil. Na konci väčšiny akcií Dukly v zápase bol Martin Matúš, ktorý mohol ohroziť Kováča už v 28. minúte a potom aj o dve minúty neskôr, kedy však svoju nebezpečnú strelu napriahol len vedľa bránky hostí. Tí sa začali viac dostávať k lopte, ale výraznejšiu šancu si naďalej nedokázali vytvoriť. Naopak v 42. minúte mohol skóre otvárať Hučko, ktorý ale spred hranice šestnástky nebol presný.

V druhom polčase mali síce belasí oproti tomu prvému viac z hry, ale vyrovnané stretnutie pokračovalo v tempe z prvého polčasu. V 62. minúte preveril schopnosti Petra Boroša Halenár, ale radosť prišla o niekoľko minút z opačnej strany ihriska. Považanec našiel Matúša, ktorý pekne zvládol Kováča a otvoril skóre. Dukla však vedenie dlho neudržala. Už v 70. minúte bolo po osi Mészáros – Milinkovič vyrovnané. Červeno-bielych to nezrazilo a aj keď belasí výrazne ožili, mohlo vyrovnané stretnutie pokračovať v aktívnom striedaní útoku za útokom. Keď v 88. minúte Halenár neprekonal výborne chytajúceho Boroša, bolo jasné, že Slovan si svoju dávku šťastia vyčerpal. Vyčerpanú ju však mala aj Dukla, za ktorú Pančík v nadstavenom čase nedokázal premeniť oprávnenú penaltu.

Duklu teraz čaká nabitý program. Až tri zo štyroch zápasov, ktoré ju teraz v apríli ešte čakajú, odohrá proti Žiline. Už v utorok 17. apríla cestujú červeno-bieli do Žiliny na prvý zápas semifinále Slovnaft Cupu. O týždeň 21. apríla ich čaká ďalší ligový súboj v Senici. V utorok 24. apríla o 17.30 sa na Štiavničkách uskutoční odveta pohára proti Žiline a potom v sobotu 28. apríla do tretice v lige privítajú na Štiavničkách po pár dňoch opäť Šošonov, a to rovnako o 17:30.