Ďalšie kolo boja o postup do Fortuna ligy prinieslo súboj domáceho Popradu s hosťujúcou banskobystrickou Duklou, ktorá v pozmenenom rozostavení deklasovala mladý a menej skúsený tím Popradu.

Tréner Dukly Stanislav Varga zmenil oproti predošlým duelom rozostavenie, keď do hry poslal troch stopérov, čo umožňovalo krídelným obrancom zapájať sa viac do ofenzívy a práve po krídlach sa hosťom darilo ohrozovať súperovu bránu. Bystričania diktovali od úvodu tempo hry a skóre otvorili už 16. minúte, keď poslal Viktor Tóth časovaný center do pokutového územia, kam si nabahol Matej Starší, ktorý presnou hlavičkou rozvlnil sieť. V nasledujúcich minútach mohla Dukla zvýšiť, ale gólovú radosť pokazil najprv ofsajdový verdikt pri góle Noska a následne ľavá žrď pri Laksikovej hlavičke po Migaľovom centri.

V 26. minúte sa však už hosťom podarilo vedenie zdvojnásobiť vďaka presnej Laksikovej hlavičke po skvelom centri z pravej strany v podaní Mateja Staršieho. Mužstvo Dukly zlomilo definitívne zápas dvomi zlepenými gólmi do šatne. Najprv si stopér Popradu Martin Luberda zrazil do vlastnej brány Staršieho prihrávku, ktorá smerovala pred bránu z pravej strany a krátko na to sa Willwéber preštrikoval s loptou hlboko do šestnástky, odkiaľ poslal spätnú prihrávku a loptu dostal do siete presnou prízemnou strelou Viktor Tóth. Dukla tak už po prvom polčase viedla o 4 góly a o víťazovi stretnutia bolo prakticky rozhodnuté.

Úvod druhého dejstva priniesol veľkú šancu Laksika, ku ktorému sa odrazila lopta, no zakončovateľ hostí trafil z blízka len brankára Maleca. Domáci sa snažili streliť aspoň čestný gól, pričom k dispozícii mali viacero zaujímavých štandardných situácií, ktoré sa však neskončili nebezpečne pre obranu hostí. Iniciatívu prevzala následne opäť Dukla. Po skvelom individuálnom prieniku Polievku a následnej prihrávke ešte Starší zblízka prekopol, no v 59. minúte sa už Bystričanom podarilo pridať piaty gól.

Rohový kop zahrával Polievka, lopta sa odrazila na Prikryla, ktorý ju vrátil do ohňa a Laksik po druhýkrát v zápase prekonal brankára domácich. Gólový poltucet sa hráčom Dukly podarilo zavŕšiť v 67. minúte, keď opäť po centrovanej lopte, tentokrát od Savića z ľavej strany, zakončoval opäť gólovou hlavičkou Starší. Posledný klinec do rakvy zasadili hráči Dukly svojmu súperovi v 77. minúte, keď nová posila Dukly, Ján Nosko strelil ďalší gól hlavou. Dukla sa tak po remíze s Podbrezovou naladila na víťaznú vlnu debaklom 0:7 z pohľadu domáceho Popradu.

II. liga – 2. kolo – O postup do Fortuna ligy – Poprad

FK Poprad – MFK Dukla Banská Bystrica 0:7 (0:4)

Góly: 16. Starší, 26. Laksik, 44. Luberda (vla.), 45+1. Tóth, 60. Laksik, 66. Starší, 77. Nosko. ŽK: 12. Hurný – 11. Laksik, 88. Prikryl. Stretnutie sledovalo 420 divákov.

Zostava FK Poprad: Malec (C) – Jurčišin, Kuc, Luberda, Grešák, Kanu, Hurný (64. Maliňák), Luterán, Legnani, Slebodník, Andrić (9. Rumanský, 46. Šoltíšik).

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta – Prikryl, Nosko, Kupčík (80. Gaško) – Savić (C), Tóth (72. Bača), Willwéber (72. Snitka), Migaľa – Starší, Laksik (63. Kostúr), Polievka (63. Kolláti).

6 MŠK Žilina B 17 9 1 7 37:29 28

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa najbližšie predstavia v sobotu, 27. júna o 17:00 h vo Zvolene, kde privítajú Skalicu.