V predposlednom kole sezóny privítala Dukla na domácej pôde ViOn Zlaté Moravce. Obidve mužstvá sa už dlhodobejšie pohybujú v pokojných vodách stredu tabuľky a o nič im nejde. Vzájomný súboj sa od začiatku niesol vo vlažnom tempe.

FK Dukla Banská Bystrica – ViOn Zlaté Moravce 0:0

ŽK: 72. Brašeň – 64. M. Hruška. Stretnutie na Štiavničkách sledovalo 920 divákov.

Zostava FK Dukla: Boroš – M. Turňa, Gyombér (74. M. Kuzma), Poljovka, Savič – Marek Bažík (69. R. Augustín), Marek Hlinka – Brašeň, Považanec (61. Laksík), T. Hučko – Matúš.

Zostava FC ViOn: M. Kuciak – Candrák, Pavol Majerník, Pintér (87. Zemanovič), Husár – Hodek – Orávik, Kováč, Martin Luhový (81. M. Ondrejka), Hruška – Brčák (90.+ Mihálik).

Dukla sa snažila presadzovať nakopávanými loptami, ale tie v šestnástke zachytávali obrancovia hostí. Prvým vážnejším pokusom ViOn-u bol pokus Kováča, ktorý skúšal šťastie z diaľky, ale jeho strela išla vysoko nad bránu. Bystričania mohli skórovať v 33. minúte, keď Hučko prihral Bažíkovi do šestnástky, ale ten napálil iba do brankára hostí. Ani jedna strana si už do konca polčasu nevypracovala šance a polčas skončil bezgólovo.

V druhom polčase pokračovala Dukla v platonickom tlaku. I keď sa snažila dostávať do streleckých pozícií, prihrávky stroskotávali na obranných zákrokoch Zlatých Moraviec. Tri body mohol pre Duklu zariadiť jej najlepší jarný strelec Matúš, ktorý po prihávke Turňu trafil žrď Kuciakovej brány. V 78. minúte zahrávali Banskobystričania priamy kop z hranice šestnástky, ale Augustín iba prekopol bránu.  Aktivita na strane Dukly gól nepriniesla, a tak si oba tímy odniesli po bezgólovej remíze po bode…

Zaťko po sezóne končí

Šepoty sa po skončení stredajšieho zápasu potvrdili. Nedeľňajší zápas v Ružomberku bude pre trénera Dukly Štefana Zaťka posledným na lavičke tímu zo Štiavničiek. “Klub sa rozhodol neuzavrieť novú zmluvu s týmto o pár dní päťdesiatročným trénerom, ktorý v Dukle pôsobil od novembra 2010,” píše sa na oficiálnej klubovej stránke fkdukla.sk. Meno nového trénera chce Dukla oznámiť do dvoch týždňov.