Druhý domáci zápas v rade absolvovali zverenci Štefana Zaťka v sobotu na Štiavničkách proti Nitre. Po minulotýždňovej výhre nad Ružomberkom im chuť po výhre nechýbala, ale na ihrisku to žiaľ vyzeralo trochu inak.

FK Dukla Banská Bystrica – FC Nitra 1:1 (0:0)

Góly: 82. Laksík – 48. Kroupa. ŽK: 78. Kaspřák (NR). Zápas sledovalo 1 830 divákov.

Zostava FK Dukla: Belic – Turňa, Poljovka, Gyombér, Hučko – Hlinka – Pančík, Augustín (46. Slančík), Považanec (84. Ľupták) – Matúš, Kuzma (65. Laksík).

Zostava FC Nitra: Hroššo – Kaspřák, Murín, Tóth, Harbuľák – Boszorád, Šimončič, Moravčík (68. Držík), Cleber (46. Gajdoš) – Seydouba Soumah, Kroupa.

Podobne ako pred týždňom proti Ružomberku, ani úvod zápasu proti Nitre nebol zrovna diváckemu oku lahodiaci. Dukla však postupne preberala iniciatívu, Hroššovi narobili postupne problémy Augustín, Kuzma i Hučko. V 27. minúte nebezpečne z dvadsiatich piatich metrov zapriahol Hlinka, ale podobne ako v šanci zo 41. minúty, mieril len vedľa bránky hostí. Dukla prvý polčas ovládla, ale nedokázala sa presadiť napriek vyloženým šanciam.

Do druhého dejstva nastúpili famózne hostia. Prekvapili hneď v 48. minúte, keď sa po centri hlavou presadil Kroupa. Aj keď to bola prvá väčšia šanca Nitry v zápase, určite už nie posledná, pretože hostia začali tvrdiť tempo hry. Červeno-bieli sa len ťažko dostávali zápasu, viackrát ich musel podržať Belic. Na radosť domáceho publika sa však po peknom úniku presadil v 82. minúte Lukáš Laksík, ktorý si z pravej strany nabehol na Hrošša, vošiel do šestnástky a z uhla prekonal nitrianskeho gólmana. Na Štiavničkách sa tak napokon zrodila spravodlivá remíza.

Liga pre Duklu pokračuje už v utorok, kedy na Štiavničkách privítajú Spartak Trnava od 17.30 h.