Futbalisti banskobystrickej Dukly si po prehre v Trnave vylepšili chuť počas týždňa pohárovou výhrou nad Bardejovom. Pod Urpín však v sobotu zavítal líder doterajšieho priebehu Corgoň ligy. Napriek výraznému rozdielu v tabuľkovom umiestnení dokázali červeno-bieli postupne vyrovnať hru i skóre stretnutia.

FK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:0)

Góly: 64. Sakhniuk – 60. Grendel. Stretnutie na Štiavničkách sledovalo 3 420 divákov.

Zostava FK Dukla: Belic – Turňa, Poljovka, Gyömbér, Savič – Hlinka – Pančík, Považanec (73. Brašeň), Rejdovian – Sachňuk, Slančík (82. Ferenčík)

Zostava ŠK Slovan: Putnocký – Pauschek, Gorosito, Kolčák, Lukšík – Kladrubský – Milinkovič, Grendel, Hlohovský (78. Mészáros) – Halenár, Peltier (83. Ledesma).

V prvom dejstve pôsobili ,,belasí“ aktívnejším dojmom. Ich ofenzívnu snahu podporoval predovšetkým kapitán Juraj Halenár. Už v 3. minúte preveril brankára Tomáša Belica prízemnou strelou z hranice pokutového územia Lester Peltier. Brankár Dukly si s ňou dokázal poradiť. Nebezpečný rohový kop Marka Milinkoviča doplachtil v 9. minúte až na kopačku Halenára, ktorý z ťažkej pozície trafil gólmana Dukly. O minútu neskôr zaujala spolupráca Jakuba Považanca s Viktorom Sakhniukom. Prvý menovaný vystrelil po prihrávke spoluhráča z voleja a jeho strela skončila tesne vedľa brány. Prienikom sa snažil presadiť v 35. minúte Fabián Slančík, ktorý padol v pokutovom území po súboji s obrancom Nicolasom Gorositom. Rozhodca penaltu nenariadil. V závere polčasu sa dostal do veľkej príležitosti Erik Grendel, ale zoči voči brankárovi Bystričanov neuspel.

Druhý počas priniesol množstvo šancí na oboch stranách. Mužstvá počas prestávky nestriedali  a v hre tak pokračovali v rovnakom zložení. Ubehli len dve minúty a hneď v úvode pálil Marek Hlinka. Gólman Putnocký vytlačil jeho delovku asi len očami a tá takmer zdemolovala reklamné mantinely. Päťdesiata šiesta minúta patrila krásnej strele z priameho kopu, ktorou sa prezentoval Marko Milinkovič. Hráč Slovana namieril presne do ľavého horného rohu brány a Belic vyškriabal jeho pokus končekmi prstov na rohový kop. Už v 60. minúte sa ,,belasí“ radovali z vedúceho gólu, ktorý zaznamenal Erik Grendel, keď sa dokázal zbaviť Považanca a Poljovku a chladnokrvne poslal loptu za Belicov chrbát. Len päť minút po góle Grendela dokázali domác vyrovnať stav stretnutia na 1:1. V samostatnom úniku po peknom vysunutí od Považanca sa presadil strelou k žrdi Ukrajinec Viktor Sachňuk, pre ktorého to bol prvý zásah v červeno-bielom drese. V závere zápasu bol zas v permanencii Grendel. Po jeho geniálnej prihrávke na Peltiera hasil vznikajúci požiar Belic, ktorý dobre vybehol proti lopte a zachytil ju. Po ôsmych minútach strávených na trávniku dal o sebe vedieť v 86. minúte striedajúci Karol Mészáros. Na rozhodujúci gól však jeho strela nestačila a stretnutie sa tak skončilo nerozhodne.

Duklu čaká ďalší domáci zápas už o týždeň, v sobotu 6. októbra. Jej súperom bude Senica a stretnutie sa začne o 17.30 h.