Futbalisti banskobystrickej Dukly privítali v prvom jarnom domácom zápase v rámci 20. kola na Štiavničkách KFC Komárno. Duel, ktorý sa hral v peknom počasí priniesol góly a množstvo zaujímavých situácií.

Domáci hráči nezačali zápas ideálne. Po zlom vystúpení obrany vznikol voľný priestor, do ktorého si nabehol hosťujúci Patrik Pinte, a ten sa v samostatnom nájazde nemýlil, a poslal tak Komárno do vedenia 1:0 už v prvej minúte zápasu. Dukla mohla vyrovnať hneď v tretej minúte. Po faule na Polievku mala k dispozícii štandardku z ľavej strany. Centrovanú loptu odvrátila obrana hostí, lopta sa následne vrátila do šestnástky, ale Kupčík sklepával v dobrej pozícii neadresne. Banskobystričania ohrozili bránu v 11. minúte, keď po odrazenej lopte po rohovom kope mieril Willwéber len do rukavíc Slávika. Ďalšia dobrá šanca Dukly prišla v 20. minúte. Center z rohového kopu najprv preletel pokutovým územím, no domácim sa podarilo loptu vrátiť do ohňa, a po razantnej hlavičke Kupčíka výborne zasiahol brankár Komárna.

V 28. minúte mohla Dukla inkasovať druhýkrát, keď prišlo k nedorozumeniu medzi Savičom a Krejčím, ale kapitán Komárna Samir Nurkovič netrafil odkrytú bránu. Pekný futbalový moment priniesla 35. minúte, v ktorej vystrelil Willwéber z rohu pokutového územia a jeho projektil zneškodnil skvelým zákrokom brankár Slávik. Hostia z Komárna mali ďalšiu nádejnú možnosť v 42. minúte, keď po peknom brejku trojice Nurkovič – Domonkos – Pinte posledný menovaný síce rozvlnil sieť, no gól nebol uznaný pre ofsajd. Najkrajší moment prvého polčasu prišiel v jeho samom závere. Loptu si na priamy kop z dobrej pozície postavil stopér Dukly Prikryl a krásnou strelou k žrdi vyrovnal na 1:1.

Prvá vážnejšia situácia v druhom polčase prišla v 52. minúte, keď dostal Róbert Polievka skvelú prihrávku za obranu, kam dobre nabehol, ale v kľúčovom momente sa pošmykol a jeho následná strela bola zblokovaná. O dve minúty na to sa z kraja ihriska predieral do šestnástky Vaščák. Jeho bojovnosť bola odmenená, keďže bol na hranici bránkovej čiary faulovaný, a Dukla tak získala možnosť pokutového kopu. Loptu si na biely bod postavil Gabriel Snitka, ale poslať Duklu do vedenia sa mu nepodarilo. Jeho pokus do pravého dolného rohu nebol dostatočne razantný a presný, a Slávik ho poľahky zneškodnil. V 67. minúte malo veľkú šancu Komárno. Nurkovič pretlačil v súboji Kupčíka a rútil sa sám na Krejčího, ktorý však strelu hosťujúceho kapitána vytlačil na žrď, a domáci fanúšikovia si vydýchli.

Dukla si ku koncu zápasu postupne vytvárala hernú prevahu. Prízemné centre Polievku a Saviča však adresáta nenašli. V 83. minúte mali Bystričania možnosť priameho kopu a centrovaná lopta do šestnástky našla dobre postaveného Kupčíka, ktorý nezakončil razantne, a hostia sa tak dostali do protiútoku. Ten zakončil peknou krížnou strelou do siete striedajúci Bálint Kren a poslal Komárno do vedenia. Odpoveď prišla už po dvoch minútach. Aktívny Polievka predviedol ďalší pekný únik po čiare, dostal sa až pred bránu, kde zakončoval a odrazenú loptu doklepol do brány Willwéber, čím vyrovnal na 2:2. Dukla mohla strhnúť tri body na svoju stranu, ale prudkú strelu na prednú žrď zvnútra pokutového územia od Vaščáka zneškodnil skvelý Slávik. Mužstvá sa tak podobne, ako v prvom vzájomnou stretnutí o body rozdelili.

Povedali po zápase

Stanislav Varga, tréner Dukly pre mfkdukla.sk: „Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, pretože sme zase dvakrát prehrávali, ale samozrejme všetka česť nášmu mužstvu, že sme to dvakrát dotiahli. Dostali sme gól v 84.minúte a dokázali sme vyrovnať, ale nemôžme dostávať góly po našich chybách. Keby bol súper lepší, tak je to niečo iné, ale futbal nás skúša a naozaj česť môjmu mužstvu, že sa nevzdali a vyrovnali. Mohli sme dať aj tretí gól. Ja im nemám veľmi čo vyčítať, iba ak chybu hneď v 30. sekunde. Po tom inkasovanom góle sa to ťažko otáčalo a zvlášť na takomto teréne. Keď sa nám konečne podarilo vyrovnať, opäť sme inkasovali a museli sme bojovať o bod. Už by sme potrebovali zápas, kde by to bolo kľudnejšie. Územnú prevahu sme mali, ale tá nič nerieši. Mňa mrzí, že dostávame góly po takých chybách. Ak chceme uspieť, musíme lepšie hrať v defenzíve.“

Ľubomír Willwéber, strelec vyrovnávajúceho gólu pre mfkdukla.sk: „Mali sme veľmi zlý vstup do zápasu, keď sa náš súper po našej chybe už v 1. minúte ujal vedenia. Celý prvý polčas sme boli lepší, bolo dobré, že sa nám zásluhou Prikryla podarilo vyrovnať na 1:1. Škoda nepremenenej jedenástky. Keď Komárno dalo na 1:2, po spolupráci s Polievkom sa mi podarilo v 87. minúte vyrovnať na 2:2, keď lopta preskočila súperovmu hráčovi cez nohu. Opäť sme stratili dva body.“

Sumár zápasu

MFK Dukla Banská Bystrica – KFC Komárno 2:2 (1:1)

Góly: 44. Prikryl, 86. Willwéber – 1. Pinte, 84. Ujlaky. ŽK: 27. Vaščák, 47. Vajda – 25. Ondruš, 54. Antálek. Zápas na Štiavničkách sledovalo 503 divákov.

Zostava MFK Dukla: Krejčí – Kupčík, Vajda, Prikryl, Savić, Dolný (74. Galić), Snitka, Willwéber (90. V. Tóth), Polievka, Starší, Vaščák.

Zostava KFC Komárno: Slávik – D. Ujlaky (82. Kren), Antálek (90. Šimko), Ondruš, Š. Kupec, Zemko, Domonkos, Lupčo (61. Rymarenko), E. Ujlaky, S. Nurković, P. Pinte.

Najbližšie čaká hráčov Dukly v domácej dohrávke Lokomotíva Košice, a to už v utorok 26. marca o 15.00 h na Štiavničkách.