Banskobystrickí futbalisti chceli na domácej pôde nadviazať na víťazstvo v Myjave. Našliapnuté k tomu síce mali, no z výrazného tlaku nedokázali v nervóznom zápase vyťažiť.

FK Dukla Banská Bystrica – 1. FC Tatran Prešov 0:0

Žlté karty: 70. Turňa – 40. Lipták, 72. P. Petráš, 78. Jakub Diviš, 88. Krajník. Stretnutie na Štiavničkách sledovalo 1 560 divákov.

Zostava FK Dukla: Boroš – Turňa, Poljovka, Gyömbér, Hučko – Hlinka – Brašeň, Považanec (78. Faško), Rejdovian, M. Pančík (60. Ferenčík) – Slančík (46. Laksík).

Zostava Tatrana Prešov: Jakub Diviš – P. Petráš, Adámik, Krajník, Kolbas – Papaj, Lipták, Poliaček (66. Katona), Boljevič (80. Bartek) – Adam, Kostadinov (75. Guba).

Aj keď výsledok naznačuje reprízu posledného domáceho zápasu, ktorý Dukla odohrala začiatkom mesiaca proti Zlatým Moravciam, nebolo tomu tak. Snaha i vytváranie si útokov prechádzajúcich až do šestnástky súpera totiž tentokrát Banskobystričanom nechýbali. Súpera výrazne predčili počas celého priebehu zápasu, lenže ten vsadil na totálnu obranu, ktorá Prešovu napokon priniesla prvý bod sezóny z ihrísk súperov.

Už od začiatku v tíme červeno-bielych vyčnieval mladý stredopoliar Jozef Rejdovian, ktorý bol pri azda každom úspešnejšom ohrození Divišovej brány. Práve on bol v zakončení v 15. minúte, keď sa hádzal do centru od Slančíka a brankár hostí mal čo robiť. Rejdovian mal prsty potom aj v najväčšej šanci prvého polčasu v 29. minúte, kedy síce svojou strelou trafil jedného z obrancov Prešova, ale lopta sa napokon odrážala až na brvno brány hostí.

V druhom polčase už aj sformovaný fanklub Dukly, ale aj diváci na ostatných tribúnach hnali Duklu dopredu. Videli totiž jasnú snahu na ihrisku, ktorej chýbal len kúsok šťastia. Reakcie tribún sa stupňovali aj na adresu rozhodcov a to len prispievalo stupňujúcej sa nervozite. Hostia pohrozili azda len z dvojice protiútokov, s ktorými duo Poljovka – Gyömbér spravidla nemalo problémy. Výraznejšia gólová príležitosť zo strany Dukly už ale neprišla.

Duklu čaká už v utorok v Námestove prvý štart v novom ročníku Slovnaft Cupu, kde odohrá zápas druhého kola tejto súťaže, o týždeň cestujú Hrnčárovi zverenci do Košíc.

Jozef Rejdovian po zápase: