V súboji Dukly s posledným tímom tabuľky očakávali banskobystrickí priaznivci prerušenie negatívnej série piatich zápasov po sebe bez víťazstva. Proti defenzíve Nitry sa však domáci futbalisti nevedeli dlho presadiť.

16. kolo Corgoň ligy: Dukla Banská Bystrica – FC Nitra 2:0 (0:0)

Góly: 86. M. Turňa, 90.+ T. Hučko (z pok. kopu)
Pred 610 divákmi rozhodovali: Matúš – T. Somoláni, Jankovič.

Banská Bystrica: Belic – M. Turňa, Chrappan, Poljovka, Savič (60. M. Pančík ml.) – Hlinka – Brašeň, Považanec, T. Hučko – Sachňuk (58. Slančík), Ferenčík (75. Šovčík)
Nitra: Chudý – Boszorád (88. Šimonek), Struhár, Kolmokov, M. Szabó (38. Igor Kotora) – Kaspřák – Cléber (62. Š. Šmehýl), Šimončič, V. Gajdoš, M. Mikuš – Kroupa

Čo sa týka držania lopty, tak úvod zápasu patril Dukle, ale vyloženú gólovú šancu si domáci nevypracovali. V 21. minúte zahrával štandardnú situáciu Sakhnuk, ale jeho pokus trafil iba múr hostí. O niekoľko minút na to hlavičkoval Chrappan, ale lopta išla nad bránu. Nitrania sa prezentovali najmä defenzívou. V 32. minúte sa pustil do individuálnej akcie Ferenčík, ale jeho snaha bola okorenená iba rohovým kopom. V 35. minúte vyrážal nitriansky brankár hlavičku Hlinku. Nitra sa v závere trochu osmelila, ale udrieť mohlo na ich strane. V nadstavenom čase vyrážal nitriansky brankár Chudý strelu Ferenčíka a ani Hlinkova dorážka v sieti neskončila.

Aj do druhého polčasu nastúpili aktívnejšie červeno-bieli. V 54. minúte však nedali pozor na jedného z nitrianskych hráčov, ktorý prenikol do šestnásky, ale nepodarilo sa mu presne zakončiť. V 65. minúte si Ferenčík pádom v šestnástke pýtal pokutový kop, ale rozhodca jeho „snaženie“ odmenil žltou kartou. Tlak Dukly ďalej pokračoval, no akcie Banskobystričanov končili na brankárovi Chudom. Vykúpenie prišlo v 86. minúte. Matúš Turňa umiestnil svoju strelu. Následne v 90. minúte fauloval v pokutovom území Nitran Kaspřák a Hučko z penalty zvýšil na 2:0.