Po skvelom víťazstve v Myjave chceli banskobystrickí futbalisti nielen nadviazať na úspech z úvodného kola, ale po dlhšom čase aj potešiť svojich fanúšikov. Aj keď tentokrát Dukle nevychádzalo úplne všetko podľa predstáv, na záver mohli diváci odchádzať spokojní. Dukla je po dvoch kolách s plným bodovým ziskom na čele súťaže.

FK Dukla Banská Bystrica – MFK Košice 1:0 (1:0)

Gól: 36. Jurčo. ŽK: 45. Savič, 58. Pavol Jurčo – 64. Šinglár. Zápas na Štiavničkách sledovalo oficiálne 2 640 divákov.

Zostava FK Dukla: Rodinger – Podstavek, Nosko, Teixeira – Faško – Turňa, Brašeň (87. Chrien), Považanec (59. Slančík), Savič (72. Ľupták) – Peňaška, Jurčo.

Zostava MFK Košice: Tofiloski – Tóth (69. O. Diaby), Kavka, Bašista, Sekulič – Šinglár (84. Skvašík) – Viazanko, Duda, Bukata, Pačinda (80. C. Diaby) – Haskič.

BBO_1621Už v úvode stretnutia bolo vidieť snahu domácej Dukly. Do gólovej šance ju pretavila v 5. minúte nová posila Pavol Jurčo, ktorý ľavačkou vypálil z vnútra šestnástky. Gólman Darko Tofiloski jeho strelu vyrazil do bezpečia. V 9. minúte sa zrodila krušná chvíľka pre brankára červeno-bielych, Dominika Rodingera. Miroslav Viazanko poslal z prava nebezpečný center do vápna a Rodinger zasiahol, ale nebol to istý zákrok. Lopta mu vypadla a pred dobiedzajúcimi útočníkmi Košíc musel hasiť požiar stopér Ján Nosko. Po štvrťhodine hry sa po spolupráci Matúša Turňu a Michala Peňašku triasla pravá tyč košickej svätyne. Peňaška zrejme neočakával, že sa ocitne v takejto vyloženej šanci v tvárou tvár Tofiloskemu a možno aj preto neuspel. Košice nevedeli znepríjemniť život brankárovi ,,Vojakov“ ,až do samotného záveru polčasu od nich neprišla žiadna strela medzi tri žrde. Naopak v 30. minúte zaujala pekná akcia po osi Savič, Jurčo, Brašeň. Saša Savič poslal prízemný center na Pavla Jurča, ktorý sklepol loptu presne na nohu nového kapitána Jakuba Brašeňa a ten z prvej vypálil tesne nad brvno. O šesť minút neskôr sa po chybe stopérov Košíc dostal do brejku Peňaška a zoči-voči Tofiloskemu nezvolil kľučku. Všimol si kolegu z útočného tandemu a pre Pavla Jurča to bola ľahká práca, pretože mal pred sebou prázdnu bránu, a tak otvoril skóre stretnutia. Až 44. minúta priniesla prvú strelu Košíc na bránu. Jej autorom bol Erik Pačinda, no žiadne veľké problémy Rodingerovi nenarobil.

BBO_1551V druhom dejstve držali viac loptu Košičania, ktorý dobíjali bránu Bystričanov. Ich hra zase pozostávala prevažne z brejkových situácií. Ubehli len dve minúty a už to skúšal Považanec. Jeho propagačnú strelu do stredu brány ukryl strážca svätyne Košíc do náručia. O pár sekúnd neskôr sa k zahraniu priameho kopu Východniarov postavil Erik Pačinda a jeho technický pokus zastavilo brvno. V 57. minúte sa strhla šarvátka po tom, ako jedného z Košičanov fauloval Pavol Jurčo, ktorý bol za to potrestaný žltou kartou. Po tomto vzruchu nastala tichá pasáž bez akejkoľvek väčšej príležitosti. A to mohlo byť to známe ticho pred búrkou. V samotnom závere sa oprel do lopty Košičan Nermin Haskić a Rodinger len bezmocne sledoval ako sa lopta kotúľa len pár centimetrov vedľa jeho pravej žrde. V nadstavenom čase sa mohol stať dvojgólovým strelcom Jurčo a však ponúknutú príležitosť od Michala Faška na poistenie zisku troch bodov nevyužil. Mrzieť ho to však nemuselo, pretože Banskobystričania si už najtesnejšiu výhru dokázali ustrážiť.