Po dvoch prehrách si hráči Dukly napravili chuť ešte cez týždeň remízou v Senici. Nerozhodný výsledok sa zrodil aj v sobotu na Štiavničkách v divácky mimoriadne pútavom zápase proti favorizovanému Trenčínu.

FK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 2:2 (0:2)

Góly: 74. Peňaška, 80. Marcin – 7. Malec, 32. Van Kessel. Stretnutie 11. kola Corgoň ligy na Štiavničkách sledovalo 1690 divákov.

Zostava Dukly: Boroš – Podstavek, Nosko, Teixeira – Ľupták – Turňa, Brašeň (65. Chrien), Považanec, Peňaška – Slančík (86. Šovčík), Jurčo (46. Marcin)

FK Dukla Banska Bystrica - AS Trencin, Banska Bystrica, 21.9.2013Zostava Trenčína: Volešák – Čögley, Rodríguez da Silva, Kleščík, Mazáň – Baéz – Van Kessel, Holúbek (80. Bezák), William (46. Mondek), Hajradinovič (87. Bednárik) – Malec

Prvé dejstvo sa nieslo prevažne v réžii hostí. Trenčania pohrozili defenzíve Dukly už v 4. minúte keď Jakub Holúbek vysunul Róberta Mazáňa a ten, aj keď z veľkého uhla, skúsil vypáliť. Boroš vyrazil jeho strelu pred seba, kde ešte číhal Alves de Oliveira. Ten našťastie pre červeno-bielych nečakal, že sa lopta k nemu dostane a obrancovia Dukly boli pohotovejší než on a poradili si. V 7. minúte hostia udreli po prvýkrát. Aktívny van Kessel sa predral po ľavej strane až do streleckej pozície a vypálil. Skvelo zasiahol Boroš, avšak loptu pozbieral Tomáš Malec a bezmocného gólmana Dukly prekonal. V 19. minúte predviedli hostia okulahodiacu akciu, aj keď bez gólového zakončenia. Rodriguez da Silva poslal loptu na hlavu Maleca, ktorý predĺžil na van Kessela. Ten si rýchlo pripravil priestor a odcentroval z pravého krídla, kde bol pozorný Boroš, ktorý sa zjavne nenudil. O pár sekúnd neskôr prišla prvá väčšia príležitosť ,,Vojakov“ keď sa zrazu ocitol v dobrej šanci Jurčo. Ten vystrelil z otočky a Miloš Volešák predviedol svoj prvý zákrok. Už o minútu prišla ďalšia príležitosť domácich, keď sa pokúšal prekonať trenčianskeho brankára Jakub Brašeň, no neuspel. Celý prvý polčas dával o sebe vedieť Gino Van Kessel. Po polhodine hry zahral pohotovo autové vhadzovanie na nohu Tomáša Maleca, ktorý po pár krokoch napriahol a zaskočený Boroš len očami vytlačil. V týchto chvíľach Trenčín dominoval na trávniku a predvádzal technicky vyspelé kombinácie. Jeho kvalitná hra vyústila do druhého gólu. Nikto iný ako Gino van Kessel sa dokázal v 32. presadiť. Jeho strela umiestnená do ľavého vinkla nemala chybu a Trenčín viedol 2:0. Do konca prvého polčasu sa toho už veľa neudialo a Bystričania išli do šatne s dvojgólovým mankom.

FK Dukla Banska Bystrica - AS Trencin, Banska Bystrica, 21.9.2013Druhá 45-minútovka priniesla úplne odlišný obraz hry oproti tej prvej. Prvé minúty nepriniesli vyloženú príležitosť, tá prišla až v 66. minúte. Presný center Turňu a hlavička striedajúceho Matúša Marcina ešte vytúžené ovocie v podobe presného zásahu nepriniesla. Trenčín sa dostával do šance len sporadicky a potvrdil to v 71. minúte Karol Mondek, ktorý to napálil len do húštiny tiel stojacich pred ním. Až 74. minúta priniesla zníženie červeno-bielych. Po strele jedného zo spoluhráčov tečoval loptu zblízka do brány Michal Peňaška. Jeho radosť ešte musel odobriť čiarový rozhodca, pretože obranca Trenčína vykopol loptu z brány. Nestihol to však včas a bolo to 1:2. O moment neskôr sa ocitol v samostatnom úniku Fabián Slančík, ale zoči-voči Volešákovi neuspel. Poslednú štvrťhodinu hry Dukla ovládla a odmena v podobe vyrovnania prišla v 80. minúte. Skvelý pas poslal za obranu hostí Jakub Považanec na Matúša Marcina a ten strelil premiérový gól za Bystricu. Meninový oslávenec – Marcin, mohol skórovať už druhýkrát v priebehu dvoch minút. Vo veľkom vápne si zasekol súpera a vyslal krížnu ranu na vzdialenejšiu žrď. Chýbali milimetre. Poslednú veľkú možnosť na definitívne zvrátenie výsledku na svoju stranu mali zverenci Norberta Hrnčára v 86. minúte. Opäť úradoval Marcin, ktorý bol pri chuti. Samostatný únik nezvládol podľa predstáv, stopéri Trenčína ho dobehli. Marcin však stihol poslať spätnú prihrávku na Peňašku, ktorý trestuhodne prestrelil. Po heroickom výkone Dukly v záverečných momentoch zápasu, kedy s jej podarilo vyrovnať a nechýbalo veľa aby strhla vedenie na svoju stranu, mohol byť azda Trenčín spokojný, že si odniesol spod Urpína bod.