Banskobystrická Dukla nastúpila v 31. kole Corgoň ligy proti tabuľkovému susedovi z Trenčína. Napriek tomu, že sa v úvode ujali domáci futbalisti vedenia, z troch bodov sa netešili.

Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 1:2 (1:0)

Góly: 32. T. Hučko – 56. Godál, 90.+ P. Mazan, ŽK: 18. T. Hučko, 43. Savič, 55. M. Pančík, 67. P. Vajda – 83. L. Peltier, ČK: 80. P. Vajda (B. Bystrica)
Pred 1020 divákmi rozhodovali Prešinský – E. Weiss, Košecký

Zostavy:
Banská Bystrica: Boroš – M. Pančík, P. Vajda, Poljovka, Savič – Brašeň (83. Kupčík), Považanec, Marek Hlinka, T. Hučko – Laksík (60. Augustín), M. Kuzma (72. Slančík)
Trenčín: Volešák – Čogely (83. Depetris), Godál, Ševela, R. Mazáň – Kleščík – L. Peltier, S. Štefánik, Lobotka (46. Salinas), Hlohovský – Štyvár (76. P. Mazan)

Od úvodu boli iniciatívnejší hostia. V prvých desiatich minútach kopalo AS až štyri rohové kopy, ale domácu Borošovu bránu vážnejšie neohrozili. Prvú strelu na bránu zaknihovala Dukla v 14. minúte, kedy Kuzma vysunul Hučka, ale jeho strelu trenčiansky brankár Volešák vyrazil. O desať minút na to sa mohol presadiť Hlinka, ale ani jeho pokus v bráne neskončil. Pre bránu Dukly bol najnebezpečnejším hráčom Peltier, ktorý sa dostával do príležitostí, ale v tej 15 minút pred koncom polčasu neuspel. Naopak udrela Dukla. Po spolupráci Kuzmu a Hučka, sa tvrdou strelou v 32. minúte presadil druhý menovaný. O chvíľu na to mohol zvyšovať Laksík, no jeho pokus iba tesne minul Volešákovú bránu.

Hneď v úvode druhého polčasu mohol vyrovnávať Peltier, ale Boroš výborným zákrokom vyrazil loptu. V 56. minúte kopal Trenčín roh a Godálovi sa podarilo dostať loptu do brány Dukly. Následne mali niekoľko pokusov aj domáci aj hostia, vo vážnejších príležitostiach sa však hráči neocitli a brankári riešili všetky pokusy protihráčov. Zlomový moment prišiel v 80. minúte, kedy Vajda dostal druhú žltú a musel opustiť ihrisko. Napriek tomu mohla Dukla rozhodnúť v 85. minúte. Slančík centroval na Hučka, ale jeho strela skončila iba tyčke. Nanešťastie pre hráčov Banskej Bystrice udrelo na opačnej strane. K lopte sa v nadstavenom čase dostal striedajúci Mazan a parádnou strelou spoza šestnástky prekopol Boroša. Dukla opäť v závere stratila sľubne sa rozvíjajúci zápas a z ihriska schádzala bez bodového zisku.