Quantcast

FK Dukla - MTK Budapest, priatelsky pripravny zapas, 22.2.2014Na záver zimnej prípravy sa káder FK Dukla postavil na domácej pôde predposlednému celku najvyššej maďarskej súťaže – MTK Budapešť.

V zápase s tradičným prípravným súperom Dukly sa zrodila bezgólová remíza, keď červeno-bieli zmarili viacero veľkých šancí. Pred dvomi stovkami divákov, vrátane fanklubu, sa meškajúci súper z hlavného mesta Maďarska, musel najmä v prvom polčase brániť šanciam Dukly. Postupne ich mali Savič, Kliment, Chrien či Slančík. Napriek vyrovnanejšiemu druhému polčasu, aj v tom mal až dvakrát gól na kopačke Vajda či neskôr Peňaška po sólovom úniku. Gól ale nepadol ani na jednej strane.

Zostava FK Dukla v generálke proti MTK: Budinský – Vajda, Nosko, Podstavek – Kliment, Ľupták, Považanec, Chrien, Savič – Rejdovian, Slančík. Striedali: Peňaška, Ševčuk (UKR – skúška), Šovčík, De Vito.

FK Dukla - MTK Budapest, priatelsky pripravny zapas, 22.2.2014Dukla v zápase skúšala Ukrajinca Ševčuka, na tribúne zaujala účasť obrancu Dionatana Teixeiru, ktorý si cez zimu doliečoval zranenie, ale absolvoval aj skúšky v zahraničných kluboch. Či bude aj on súčasťou mužstva Dukly v jarnej časti, a aké ambície v nej budú Banskobystričania po oslabení kádra mať, bude jasné v pondelok. Vtedy má klub zo Štiavničiek naplánovanú predsezónnu tlačovú konferenciu. Prvého marca čaká Duklu ligový zápas na Slovane, prvý domáci zápas jari potom zverenci trénera Norberta Hrnčára odohrajú so Senicou 8. marca o 15-tej hodine.