Po zimnej príprave bola na rade konečne DOXXbet liga. Banskobystričania v rámci 19. kola privítali na svojom štadióne futbalistov Šale. V prvom vzájomnom stretnutí na jeseň vyhrala Šaľa doma 2:1 a túto prehru chcela Dukla pred vlastnými fanúšikmi odplatiť. Navyše v hre boli aj dôležité body v boji o umiestenie v elitnej šestke.

FK Dukla Banská Bystrica vs. FK Slovan Duslo Šaľa 2:0 (2:0)

Góly: 8. Vila, 38. Kurák. ŽK: Chupáč (B. Bystrica). Zápas sledovalo 450 divákov.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Chupáč, Snitka, Válovčan, Gaško, Kostadinov, Pančík, Vila (80. Garagić), Handžić (89. Zázrivec), Savič, Kurák (79. Stankovič)

Zostava FK Slovan Duslo Šaľa: Bačík – Lipták, Guemache, Mikuš, Cisár, Cherednychenko  (88. Kochan), Sedlák, Václav, Kastelovič (85. Galbavý), Valachovič (56. Herceg), Petrovský

Futbal - DOXXbet liga - FK Dukla Banska Bystrica vs. FK Slovan Duslo Sala - 05.03.2016 - Banska Bystrica
Belmin Vila potvrdil formu zo zimnej prípravy a presadil sa aj proti Šali

Dukla, ktorá bola nabudená po výbornej zimnej príprave, sa do svojho súpera zahryzla hneď od začiatku. Za úvodných šesť minút mala tri dobré šance, ale Kostadinov, Kurák ani Vila hosťujúceho gólmana neprekonali. Podarilo sa to až na štvrtý pokus, keď v 8. minúte strelu Snitku tečoval Vila a poslal vojakov zaslúžene do vedenia. Šaľa sa začala osmeľovať až od polovici prvého dejstva. V 24. minúte po peknej prihrávke Kasteloviča mohol skórovať Cherednychenko, kapitán Boroš bol ale proti. Domáci sa snažili do polčasu pridať aj druhý gól. To sa im v 38. minúte aj podarilo, keď po Savičovom centri strelou k žrdi skóroval Kurák. V závere polčasu mohli padnúť ešte ďalšie góly. Najprv domáci stopér Chupáč hasil požiar v poslednej chvíli, aby o necelú minútu sledoval zakončenie Kuráka, ktoré opečiatkovalo iba žrď Bačíkovej brány.

Kapitán Peter Boroš patril k oporám svojho mužstva

Zverenci trénera Gergelyho neskladali zbrane a v 51. minúte pohrozili po hlavičke Cherednychenka, tá len tesne minula Borošovu svätyňu. Domáci brankár ale musel zasahovať v 65. minúte, keď po technických finesách zakončoval aktívny Cherednychenko. Šaľa sa snažila so zápasom niečo urobiť, ale domáci dobre bránili a nepúšťali súpera do vyložených šancí. V poslednej desaťminútovke sa hostia nakoniec dostali do dvoch príležitostí, ale šance Václava a Cherednychenka zostali nevyužité. V závere mohli červeno-bieli pridať tretí presný zásah, to by ale musel Stankovič z bezprostrednej blízkosti trafiť bránu. Dukla si tak po výhre 2:0 pripisuje dôležité body v boji o umiestenie v top šestke.

Najbližšie sa zverenci trénera Ľubomíra Faktora predstavia v sobotu 12. marca v Nitre. Začiatok stretnutia je stanovený na 15.00 hod.