Prvý domáci zápas v II. lige a hneď bola z toho poriadna dráma. Banskobystrická Dukla po prehre v Skalici privítala na Štiavničkách ďalšieho favorita na titul Poprad. Domáci futbalisti sa však ambiciózneho súpera nezľakli a takmer ho pripravili o všetky body.

Veľký šok pre domácich priaznivcov prišiel už v 2. minúte. Z prvej šance hostí padol úvodný gól stretnutia, keď sa Horváth zavesil do vzduchu a presnou hlavičkou prekonal Krejčího. Nasledujúcich dvadsať minút veľa futbalovej krásy neprinieslo. Hral sa medzišestnástkový futbal bez vážnejších gólových príležitostí. Postupom času sa ale Dukla začala viac dostávať do tempa. Tréneri zmenili rozostavenie na 4-4-2, loptu držali častejšie na svojich kopačkách a v 25. minúte prišiel vyrovnávajúci gól. Po aktivite Staršieho, ktorý si obišiel dvoch protihráčov, si po jeho prudkej strieľanej prihrávke zrazil loptu do vlastnej siete Peter Maslo. O pár minút na to mohla Dukla vyhrávať, avšak výbornú strelu Snitku spoza šestnástky končekmi prstov vytesnil brankár hostí Knurovský na roh. Domáci pokračovali v aktivite a v 34. minúte boli odmenení. Po signáli z rohu našiel Snitka voľného Prikryla a ten hlavičkou z prvej poslal Banskú Bystricu do vedenia.

Do druhej štyridsaťpäťminútovky vstúpili aktívnejšie domáci futbalisti. Výbornou pozičnou hrou a napádaním dostávali Poprad do úzkych. Hostia zbytočne strácali lopty a Dukla z toho mohla vyťažiť. Najbližšie ku gólu boli Muchaya s Laksikom. Prvý menovaný ťahal loptu sám na bránu, chcel prihrať ešte lepšie postavenému Laksikovi, úmysel mu však nevyšiel a nakoniec lopta skončila mimo. Ďalšie dobré príležitosti mal aktívny Snitka. V 78. minúte po individuálnej akcii Malíka nabehol za obranu Kolláti a nikým nebránený krížnou zvýšil náskok domácich na 3:1. Popradčania ale nezložili zbrane. Najprv v 84. minúte po zlom bránení obrany Dukly sa presadil hlavičkou opäť Horváth. O tri minúty na to už bolo vyrovnané. Bývalý reprezentačný útočník Stanislav Šesták spadol v pokutovom území a rozhodca Sedlár ukázal na biely bod. Sám faulovaný Šesták penaltu premenil a uzatvoril skóre na konečných 3:3.

II. liga – 2. kolo – Banská Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica vs. FK Poprad 3:3 (2:1)

Góly: 25. Maslo (vl.), 34. Prikryl, 78. Kolláti – 2. a 84. Horváth, 87. Šesták (11m). ŽK: J. Tóth, Starší, Tawanda – Streňo, Hric. Zápas sledovalo 1235 divákov.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – J. Tóth, Starší, Laksik, Kolláti (80. Žilinec), Kupčík, Snitka, Savić, Prikryl, Migaľa (54. Muchaya), Ďanovský (68. Malík)

Zostava FK Poprad: Krunovský – Maslo, Hric, Horváth, Kica (46. Streňo), Pajer, Gallovič, Kukoľ (75. Maťaš), Medak (46. Holiš), Šesták, Zekucia

Povedal po zápase:

Dušan Tóth (tréner Banskej Bystrice): „V prvom polčase sme boli lepším mužstvom. Inkasovali sme síce na začiatku gól po štandardke, ale to bolo zo strany Popradu všetko. Aj v druhej časti sme mali viac z hry. Veľká škoda bola, že sme za stavu 2:1 nepridali tretí gól, keď mali veľkú šancu Muchaya s Laksikom. V 84. minúte došlo k chybe  našej obrany, nemali sme pokrytých hráčov a súper využil naše individuálne zaváhanie. Penalta na 3:3 podľa mňa nemala byť. Prezrel som si aj video po zápase a žiadny kontakt som tam nevidel. Po celý zápas sme boli lepším mužstvom a stratili sme dva body. Výkon hráčov bol taký, aký si predstavujem. O výhru nás však neobral súper. Z prvých dvoch zápasov sme chceli mať minimálne tri body, žiaľ, nevyšlo to. Ďalší ligový zápas odohráme v Košiciach, kde očakávam náročný duel. Chceme hrať aktívne, útočne a verím, že konečne zvíťazíme.“

Najbližšie sa Dukla predstaví v piatok 3. augusta v Košiciach, kde bude čeliť domácej Lokomotíve. Úvodný výkop je na programe o 17.00 hod.