Po zmene trénera sa síce herný prejav banskobystrickej Dukly zlepšil, stále však tomu chýbala potrebná výhra. Tú chceli vojaci dosiahnuť pred vlastnými fanúšikmi proti desiatemu Martinu.

FK Dukla Banská Bystrica vs. MŠK FOMAT Martin 4:0 (2:0)

Góly: 16. Vila, 28. Vila, 64. Urgela, 73. Džoni. ŽK: Urgela – Ondrek, Ďanovský, Turčina, Palenčár. Zápas sledovalo 207 divákov.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Ďurčo – Daniel, Jarabica, Chupáč, Ungar, Urgela (75. Malík), Snitka, Vitek, Savič, Fuják (64. Džoni), Vila (75. V. Tóth)

Zostava MŠK FOMAT Martin: Feriančík – Boďa (80. Turčina), Romančík, Palenčár, Stašík, Ďanovský, Burger, Gríger (61. Repáň), Koleno, Lanko (90. Jesenský), Ondrek

dukla_martin-6Od úvodu hrali domáci ofenzívny futbal, no ohroziť bránu Feriančíka sa im nedarilo. Hosťujúci Martin ponúkol vojakom šancu, keď v 16. minúte chyboval gólman a Vilovi sa podarilo zakončiť strelou k žrdi. O minútu na to už mohli domáci viesť dvojgólovým rozdielom, keď po ďalšej chybe Feriančíka nevyužil šancu Vila. Posledné mužstvo tabuľky diktovalo tempo hry a to sa mu aj vyplácalo – kombinačným futbalom, ktorý hrali celý prvý polčas, korunovali svoju snahu ďalším gólom. V 28. minúte Savič našiel Vilu a ten v dobrej pozícii nezaváhal a druhýkrát skóroval. Po tomto momente sa obraz hry vyrovnal. Martinčania sa snažili s výsledkom hry niečo urobiť, čo im však Bystričania pozornou pozičnou hrou nedovolili.

Po zmene strán sa Fomatu zmeniť obraz hry nepodarilo, práve naopak. Červeno-bieli mali dve šance, no Vila ani v jednej z nich nepochodil. Dve stovky divákov naďalej sledovali útočný futbal z domácej strany. Po faule Ondreka sa z centrovanej lopty v malom vápne presadil Urgela a zvýšil náskok vojakov už na tri góly. Prvú strelu medzi žrde zaznamenal Martin až v 69. minúte, no Ďurča v bráne neprekvapila. O pár minút na to lovil Feriančík už po štvrtýkrát loptu zo siete. Po Savičovej prihrávke vymietol pavučinu v bráne hostí Džoni. Potešil tým kotol domácich priaznivcov, ktorí zápas okorenili svetelnou pyrotechnikou a uzavrel skóre na konečných 4:0.

Na túto výhru budú môcť vojaci nadviazať v sobotu 12. novembra na pôde Nového Mesta nad Váhom. Úvodný výkop je stanovený na 14.00 hod.

Povedali po zápase:

Dušan Tóth (tréner B. Bystrice): „V prvom rade sa chcem poďakovať fanúšikom, ktorí urobili výbornú atmosféru na štadióne. Cítil som sa aj vďaka nim ako na futbale, tak by to malo byť. Čo sa týka výkonu mojich zverencov, hrali to, čo v týždni trénujeme. Do bodky naplnili čo od nich žiadam. Chceli sme dostať súpera pod tlak, ťažiť z jeho chýb. Prvý gól padol z nášho atakovania. Snažíme sa hrať vysoko a to nám v tomto zápase prinieslo úspech.“

Belmin Vila (autor dvoch gólov B. Bystrice): „Odohrali sme dobrý zápas. Zaslúžene sme vyhrali. Dali sme štyri góly súperovi, pričom ich mohlo byť ešte viac. Čo sa týka mojich presných zásahov, pri prvom som išiel do toho s cieľom prinútiť brankára k chybe, aby som mohol dostať loptu a zakončiť. To sa aj podarilo. Pri druhom sa chcem poďakovať Sašovi Savičovi za peknú prihrávku. Dúfam, že sa nám bude teraz dariť a chytíme sa týmto víťazstvom.“