Banskobystrickí futbalisti vstúpili v júli do nového ročníka Corgoň ligy v júlovom zápase v Myjave vysokou výhrou 0:4. Lenže kopaničiarsky Spartak už pod Urpín v závere septembra prichádzal na odvetu z pozície priebežne druhého tímu súťaže.

FK Dukla Banská Bystrica – Spartak Myjava 1:0 (0:0)

Gól: 74. Vajda. ŽK: 78. Ľupták – 83. Šulek. Zápas na Štiavničkách sledovalo oficiálne 2230 divákov.

Zostava Dukly: Boroš – P. Vajda, Nosko, Teixeira – B. Ľupták – Turňa, Považanec, Chrien (57. Brašeň), Peňaška (84. Savič) – Slančík (88. Podstavek), Pavol Jurčo.

untitled-30Zostava Myjavy: Solnička – Siva, Černáček, Častulín, Lukšík (80. Ľ. Urgela) – E. Daniel (74. Kuračka), Marček, Šulek (84. T. Bruško), Kukoľ – Kosík, Š. Pekár.

Prvá príležitosť Dukly prišla v 9. minúte. Zásluhou vyhraného hlavičkového súboja Michala Peňašku sa do šance dostal Martin Chrien, ktorý v sľubnej pozícii neuspel. Za moment dali o sebe vedieť aj Myjavčania. Priamy kop zahrával Vladimír Kukoľ. Naň si najvyššie naskočil Pavol Kosík a hlavou zakončil. Našťastie pre červeno-bielych trafil presne do miest kde stál Peter Boroš, ktorý mal napriek tomu s jeho pokusom nemalé problémy, ale všetko dobre dopadlo. V 25. minúte stretnutia zaujala spolupráca Martina Chriena a Pavla Jurča. Druhý menovaný pohotovo vypálil z otočky a brankár Solnička len vyrazil loptu pred seba. Obrana hostí už číhajúce nebezpečenstvo zažehnala. V dobrej streleckej pozícii sa ocitol hosťujúci Kukoľ. Loptu si síce kvalitne pripravil, no nezakončil ideálne a zblízka nedokázal Boroša prekonať. Do vedenia mohol Bystričanov, desať minút pred polčasovou prestávkou, poslať po chybnom obrannom zákroku Petra Šuleka útočník Pavol Jurčo. Ten si zasekol protihráča a vyslal prízemnú strelu k ľavej tyči, s ktorou si Solnička dokázal poradiť. Záver prvého polčasu ovládla Bystrica. V 37. minúte zavaril svojmu brankárovi po Slančíkovej štandardke jeden z hráčov Myjavy, ktorý odhlavičkoval loptu tak nešťastne, že Solnička musel zakročiť. O chvíľu bol znovu v permanencii Fabián Slančík, s ktorého prudkou strelou si strážca myjavskej svätyne poradil až na druhýkrát. Do šatní sa išlo za bezgólového stavu.

untitled-14Tento stav mohol zmeniť hneď v úvode druhého dejstva Slančík, ktorý síce prekonal brankára súpera, no z ofsajdovej pozície, po prihrávke Jurča. Hostia si vypracovali možnosť na strelenie gólu v 54. minúte, avšak Kukoľovu prihrávku nedokázal v dobrej streleckej pozícii využiť Pavol Kosík. Ešte väčšie nebezpečenstvo sa zrodilo pred bránou Boroša v 62. minúte. Štefan Pekár opečiatkoval ľavú tyč a skóre ostávalo nezmenené. Nezmenilo sa ani v 70. minúte, keď nesupel zoči-voči Solničkovi útočník Pavol Jurčo. Prebiehala 73. minúta, keď poslal z ľavej strany pred bránu center Jakub Považanec. Naň si počíhal Patrik Vajda a tečoval loptu za bezmocného brankára Myjavy. Posledné momenty zápasu patrili myjavskému Spartaku a jeho snahe o vyrovnanie. V 82. minúte prízemnú ranu od Petra Šuleka zlikvidoval Boroš. Vyloženú šancu si Myjava nevytvorila, zaujala Bruškova štandardná situácia, po ktorej zblokoval strelu jedného z útočníkov Myjavy stopér Ján Nosko. O chvíľu neskôr mohlo vyše dvetisíc divákov na Štiavničkách sledovať nevýrazný pokus z kopačky Mateja Sivu. Márnu snahu Myjavy demonštroval zúfalým pokusom v nadstavenom čase Tomáš Bruško. To bola posledná možnosť Spartaka na vyrovnanie, ktorá zostala nepremenená.

Bystričania dokázali, že proti Myjave sa im darí, keď ju zdolali aj v druhom vzájomnom zápase tejto sezóny, pričom od nej neinkasovali. Vďaka tomu sa po štyroch zápasoch bez víťazstva mohli tešiť zo zisku troch bodov, navyše v zápase s takým kvalitným súperom, akým Spartak Myjava určite je.