Prinášame vám pravidelný výsledkový sumár futbalových súťaží. Na konci článku nájdete aj fotogalériu zo zápasov I. Triedy medzi Valaskou a Ponikami a II. Triedy skupiny A medzi Dúbravicou a Ľubietovou.

Fortuna liga – 31. kolo

Podbrezovčania chceli v sobotu v Senici potvrdiť domácu výhru 3:1 s Ružomberkom. Jediný presný zásah v dueli tabuľkových susedov sa zrodil presne po polhodine hry, o víťazstve železiarov rozhodol Andrej Rendla.

Doxxbet liga – skupina o postup do Fortuna ligy – 6. kolo

Zvolenčania hrajúci na Štiavničkách nečakane podľahli poslednému tímu tabuľky béčku Slovana Bratislava. Jeho hrdinom sa stal v 79. minúte Kevin Kele, ktorý zaznamenal jediný gól stretnutia. Pohronie si, podobne ako Zvolenčania, taktiež drží šancu zabojovať o postup medzi slovenskú elitu. No v Bardejove nestačil na domáci Partizán. O jediné prekonanie bardejovského strážcu svätyne sa postaral Ján Nosko v 41. minúte korigujúc na 1:2. Šesť kôl pred koncom bojovo postup do najvyššej súťaže je to poriadne vyrovnané. Na čele sa stále drží prešovský Tatran, napriek prehre v Seredi. Rovnako bodov majú ale hneď dva košické tímy a iba o bod menej má Liptovský Mikuláš a Bardejov.

Doxxbet liga – skupina o zotrvanie v II. lige západ – 6. kolo

Dukle nechýba motivácia, tentokrát si poradila poľahky v Gabčíkove so Sencom a drží si vedúcu pozíciu. Po prvom polčase Dukla viedla tesne 0:1, keď jej strelecký účet otvoril v desiatej minúte Martin Válovčan. V úvode druhého polčasu zvýšil na 0:2 Gabriel Snitka a ďalšie dva údery v 60 a 71. minúte uštedril Senčanom 21-ročný Endy Opoku Bernadina. Čisté konto Borošovi nedoprial Oliver Kiss, ktorý zaznamenal čestný zásah domáceho celku v 84. minúte.

TIPOS III. liga – Stred – 22. kolo

Kremnička hrá v jarnej časti s veľkou chuťou, no po prehre s Podbrezovou v minulom kole prišla ďalšia. V sobotu v derby druhého s tretím nestačila na Námestovo, o najtesnejšiu prehru zverencov trénera Norberta Juračku sa postaral v 65. minúte Andrej Kmeť, presným zásahom zo štandardnej situácie. B-čko Podbrezovej hostilo v nedeľu doobeda tabuľkového suseda Krásno nad Kysucou. Duel ovplyvnila rýchla červená karta, ktorú dostal v jedenástej minúte hosťujúci gólman Lastovica za to, že zahral úmyselne rukou mimo pokutového územia. Početnú výhodu železiari náležite využili na dva góly v prvom polčase. Ich autormi boli Lukáš Migaľa a Roman Sabler. Oslabení hostia ale dokázali ešte v 38. minúte odpovedať, menovite Branislav Macura znižoval na 2:1. Dlho sa čakalo na rozuzlenie, to priniesla až 84. minúte a zásah na 3:1 od dvojgólového strelca Sablera. Železiari teda zaznamenali druhú výhru v rade. Pohronie B nedokázalo prekvapiť v Detve a odnieslo si debakel.

IV. liga – juh – 20. kolo

Jupie cestovalo do Hriňovej s dobrým pocitom dvoch uplynulých výhier, pričom v nich ani raz neinkasovalo. Paradoxne to zmenil hneď v prvej minúte futbalista Hriňovej Ján Malček a aby toho nebolo málo v 14. minúte zvýšil na 2:0 Peter Čipčala a o ďalších desať minút to už vyzeralo takmer beznádejne po druhom góle Malčeka. Jupie dokázalo v 33-tej minúte znížiť na 1:3, ale na viac sa nezmohlo. Zvolenčania takisto hrali vonku, v sobotu podvečer odohrali zápas na pôde posledného Divína. Lokomotíva vstúpila do zápasu tou pravou nohou, od 14-tej minúty viedla, keď skóre otvoril Tomáš Trabalík. V závere prvej 45-minútovky sa pískal pokutový kop proti Zvolenčanom a z neho dokázal vyrovnať na 1:1 Vladimír Havrla. Aj začiatok druhej pasáže hry vyšiel Zvolenu na výbornú, pretože sieť domáceho gólmana Miklu napol Ľubomír Vrana a tento gól na 1:2 sa napokon javil ako rozhodujúci.

V. liga – skupina C – 20. kolo

V 20. kole sa vôbec nedarilo zástupcom nášho regiónu. Šalková ako líder mala jasný cieľ, zdolať v domácom súboji prvého s posledným Braväcovo. V sobotu večer prítomných 150 divákov čakalo na úvodný gól až do 68. minúty. Strelil ho však hráč hostí Marek Srnka. V 81. minúte dokonal veľké prekvapenie Tomáš Magura, aj keď o dve minúty na to mohol z nariadenej penalty znížiť Lukáš Palovič. Kanonier Šalkovej ho ale nepremenil a len dokumentoval nepohodu favorita v tomto zápase. Zrodila sa tak ešte len tretia prehra Šalkovej a zároveň tretie víťazstvo Braväcova v aktuálnom ročníku. Šalková je stále na čele ligového pelotónu, avšak bodovo sa na ňu dotiahla Hrochoť, ktorá vystriedala na druhej pozícii Rakytovce. Rolu favorita nesplnili ani Rakytovce, ktoré nestačili na Priechod. Skóre otvoril už v štvrtej minúte Peter Penov, v dvadsiatej zvyšoval na 2:0 Miroslav Debnár. Rýchlo reagoval a znížil o dve minúty na to Maroš Fojtík, ale o päť minút to bolo opäť o dva góly, keď sa presadil Róbert Hejčík. Do druhého polčasu výborne vstúpili raky, Matej Považanec znížil na 2:3 z pohľadu hostí. Definitívu však stanovil v 78. minúty svojou druhou trefou do čierneho Debnár a ďalšie prekvapenie tohto hracieho víkendu bolo na svete. Sásová zase nestačila na Repište, aj keď vyhrávala po hodine hry zásluhou Andreja Dubovického, napokon vyšla bodovo naprázdno. Predposledné Brusno-Ondrej potvrdilo úspechy poslednej trojice tímov v tabuľke a jediným gólom Adama Lehockého zo záverečnej 87. minúty dokázalo zdolať silné Hontianske Nemce. Selčania taktiež nebodovali, o ich jediný gól do siete Štiavnických Baní sa postaral Karol Rakyta, keď v 62. minúte vyrovnával na 1:1.

Valaská sa rozišla s Ponikami zmierlivo

Vedúci Jakub privítal v derby kola druhý tím tabuľky Bacúch. Líder ukázal svoju silu, v prvom polčase sa presadil Michal Čief, v druhom poistili tri body Šimon Spišiak a Tomáš Bielik. Kuriozitou boli dve červené karty hostí v jednej a tej istej minúte a to v 78-mej, kedy tým pádom stratili šancu na body. Prehra Bacúchu zahrala do kariet Slovenskej Ľupči, ktorá ho preskočila, keď zvládla súboj na pôde najväčšieho outsidera. A to napriek tomu, že po hodine hry hrali v početnej nevýhode, pretože vylúčený bol Tomáš Villant po druhej žltej karte. O tri povinné body sa postaral v prvom polčase skórujúci Dušan Vaník a v druhom Dávid Selecký. Nedarilo sa rezerve Šalkovej, ktorej Čierny Balog nasúkal päť kúskov. O jej jediný gól sa pričinil v 39. minúte znižujúc na 1:2 Jaroslav Baran.

Dúbravica nedala šancu Ľubietovej

Ľubietová nezopakovala obrovský šok, keď v uplynulom kole  rozbila Tajov pomerom 6:1, naopak teraz vyfasovala osem kúskov od Dúbravice. Obrovská prestrelka na Horných Pršanoch skončila tesnou výhrou Podkoníc, ale je treba povedať, že Pršany po celý čas doťahovali náskok lídra súťaže. Tajov sa otriasol z nečakanej prehry s Ľubietovou a nedal šancu Mičinej. Dvakrát sa presadil Richard Ševčík a to už v 10-tej, respektíve 16—tej minúte. Následne sa pridal Zmajkovič, Ursíny a Mažgut. Zaujímavosťou je, že stav 5:0 bol už v 47. minúte a odvtedy gól nepadol. Králická Tiesňava privítala B-tím Selce – Baláže. Oveľa lepšie vyšiel vstup do stretnutia hosťom, keď zažiaril dvomi gólmi v 4-tej a 22. minúte Pavol Olbert. Domáci ale spustili kanonádu a od 23-tej minúty do 40-tej dokázali prekonať hosťujúceho brankára Voskára až štyrikrát. Všetko začal Kormaňák, na 2:2 vyrovnával Holmík, do vedenia poslal Králiky Kamenský a na rozdiel dvoch gólov zvyšoval Pavlík. V 43. minúte ešte znížil na 3:4 z pohľadu hostí Maruniak. Ak prítomní diváci čakali v druhom polčase podobnú prestrelku boli na omyle, nepadol ani jeden gól.

II. trieda skupina B – 14. kolo

V B-skupine druhej triedy sa javia ako najväčší kandidáti na prvenstvo Dolná Lehota a Heľpa, ktoré cez víkend nezaváhali. Dolná Lehota má na čele tabuľky zápas k dobru. Uplynulé kolo teda neprinieslo žiadne prekvapenie, aj keď posledná Pohronská Polhora vyhrávala na Heľpe od 14-tej minúty gólom Goceliaka, napokon tento gól na body nestačil. Heľpe dosť pomohli dva pokutového kopy, ktoré premenil Milan Jankov a Rastislav Riapoš. Medzi nimi z hry skóroval Ľuboš Turčin.

Heľpa – Pohronská Polhora 3:1
Dolná Lehota – Pohorelá 4:1
Beňuš – Sihla 4:1

1. TJ Partizán Dolná Lehota 11 8 2 1 35:7 26
2. ŠK Heľpa 12 8 2 2 30:17 26
3. TJ Slovan Beňuš 11 7 1 3 34:21 22
4. TJ Tatran Čierny Balog B 10 6 1 3 41:15 19
5. TJ Tatran Polomka 11 4 1 6 21:25 13