Hokejové zápolenia medzi strednými škola sa stávajú čoraz viac populárnejšími. Vo štvrtok si to v druhom ročníku rozdali banskobystrické školy SPŠ J. Murgaša so Spojenou školou Kremnička 10.

SPŠ J. Murgaša vs. Spojená škola Kremnička 5:6 po samostatných nájazdoch

Hokej - SPS J. Murgasa vs. Spojena skola Kremnicka 10 - 19.01.2017 - Banska Bystrica

Pred úvodným vhadzovaním prebehlo vyhlásenie hráčov z Murgašky a zo Spojenej školy. Po príhovore riaditeľov obidvoch škol sa začal zápas. Hra bola veľmi vyrovnaná, no Kremničke sa podaril streliť prvý gól po strele z medzikružia. Murgaška začala lepšie brániť a vypracovala si aj šance. Súper tieto príležitosti ustál a sám sa dostal do rýchleho brejku, ktorý dokázal premeniť a zvýšiť náskok Kremničky na 2:0. Odpoveď Murgašky nenechala na seba dlho čakať a o pár minút už bolo 1:2.

Hral sa dynamický hokej a pre divákov to bol zaujímavý zápas. Kremnička opäť dokázala svojmu súperovi odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Murgašáci sa ale vzchopili a nepriaznivý stav dokázali v priebehu druhej časti zvrátiť a dokonca sa dostať do vedenia 4:3. Kremnička dokázala nájsť aj po štvrtýkrát recept na strelenie gólu a stav bol opäť vyrovnaný.

Hokej - SPS J. Murgasa vs. Spojena skola Kremnicka 10 - 19.01.2017 - Banska Bystrica

V závere sa diali veľké veci. Najprv pár minút pred sirénou sa podarilo skórovať Murgaške a nakloniť misky váh na svoju stranu. Už sa zdalo, že si Murgaška vybojuje tesnú výhru, až kým šesť sekúnd pred koncom po strele hráča Kremničky zapadol puk do brány a bolo vyrovnané. Nasledovali samostatné nájazdy, ktoré však dlho nedokázali rozhodnúť o víťazovi. Organizátori tak vymysleli vtipný spôsob, ako rozhodnúť.  Na ľad sa postavili riaditeľ Murgašky Kamil Kordík a riaditeľ Kremničky Milan Ponický. Úloha spočívala v tom, kto sa z polovice trafí do prázdnej bránky. Ako prvý strieľal riaditeľ Kremničky, ktorý svoj pokus premenil. To sa však podarilo aj riaditeľovi Murgašky. O víťazovi tak rozhodlo až druhé kolo, v ktorom Milan Ponický nezaváhal, naopak strela Kamila Kordíka bránu netrafila. Spojená škola Kremnička 10 vyhrala druhý ročník 6:5 po samostatných nájazdoch. Po minuloročnom víťazstve Murgašákov sa stav zápasov vyrovnal na 1:1.