Banskobystrický Dracula MONACObet Gym prešiel počas letných mesiacov modernizáciou. Pre vrcholových športovcov, ale aj širokú verejnosť, vrátane detí, sú tak k dispozícii zmodernizované priestory s novým materiálno-technickým vybavením. Novinky nájdete aj v tréningovom programe.

Na oko najvýraznejšou zmenou je nová tréningová plocha na prízemí, ktorá má špeciálnu podlahu, robenú na mieru pre úpolové športy s ochranným ohradením do výšky dvoch metrov. Nový je aj ring.

Na prízemí aj na poschodí nájdeme nové tréningové steny. Návštevníkov víta nová recepcia. K dispozícii je aj nová fínska sauna, air bike, nekonečné lano a ďalšie pomôcky, ktoré skvalitnia tréningový proces. Dracula MONACObet Gym ešte čaká na dodanie špeciálnej vane na profesionálnu regeneráciu chladom, ide o terapiu studenou vodou.

Z rekonštrukcie sa teší aj spolumajiteľ a hlavná tvár klubu Vladimír „Dracula“ Moravčík: „Rekonštrukciu vnímam ako vec, ktorá bola pre náš klub veľmi potrebná. Zväčšili sme tréningovú plochu a môžeme naberať nových členov. Takisto sme obnovili aj staré veci ako ring. Investovali sme aj do regenerácie, takže športovci majú v klube saunu a ochladzovaciu vaňu. Bolo potrebné obnoviť aj veci, ktoré sa za päť rokov neustáleho používania opotrebovali, takže sa pomenilo pomaly všetko. Neobišli sme ani funkčnú zónu. V malej telocvični je špeciálna podlaha, na ktorej môžu trénovať aj najmenší. Myslím si, že máme všetko na to, aby sa športovci mohli u nás plnohodnotne pripravovať na súťaže.“

K rekonštrukcii sa vyjadril aj manažér Dracula MONACObet Gymu Vladimír Piperek: „Rozšírenie a skvalitnenie nášho tréningového komplexu bolo tentokrát najrozsiahlejšie za posledných päť rokov. Bolo to však nevyhnutné pre naplnenie našich cieľov a vízií. Nezabudli sme ani na hygienu, náš celkový štandard v tomto smere posunieme počas jesene zas na vyššiu úroveň. Chcem sa týmto v mene celého klubu poďakovať všetkým sponzorom a partnerom, ktorí nám pomáhajú premietať naše predstavy do reality.“

Bohatú fotogalériu zmodernizovaného Dracula MONACObet Gymu nájdete na konci článku.

Nové skupinové tréningy

V programe Dracula MONACObet Gymu sú už dlhodobo zabehnuté tréningy boxu, grapplingu, thajského boxu, MMA, ale aj ranný fresh. V novej sezóne pribudli do rozpisu skupinových tréningov pre verejnosť i vrcholových športovcov ďalšie disciplíny:

  • Krav maga – izraelský systém sebaobrany pre dospelých a mládež od 15 rokov
  • Sebaobrana – pre deti a mládež v kategóriách od 6 do 9 rokov a od 10 do 14 rokov
  • BJJ – brazílske jiu jitsu sa rozšírilo do dvoch skupín, a to GI (v kimone) a NO GI (grappling bez kimona)
  • Fit box – dynamický, bezkontaktný, kondičný box
  • Competition class – popoludňajšie skupinové tréningy určené len pre tých, ktorí sa pripravujú na súťaže

„Aktuálny stav našich tréningových, pravidelných skupín je 156 tréningových jednotiek zabezpečovaných priamo naším klubom a ďalších 88 tréningových jednotiek v našich nových priestoroch v spolupráci s ďalšími subjektami. Sú to čísla za mesačné obdobie,“ prezradil Vladimír Piperek. Ak si chcete vyskúšať bojové športy, pravidelne trénovať v rámci hobby, alebo sa pripraviť na súťaž, kontaktujte Dracula MONACObet Gym na Facebooku či Instagrame, alebo priamo manažéra klubu Vladimíra Pipereka na tel. čísle +421 908 888 677.

Neoddeliteľnou súčasťou klubu je podujatie Dracula Fight Night, ktoré napíše svoje deviate pokračovanie už v sobotu 14. októbra v Športovej hale Dukla na Štiavničkách. Vstupenky si môžete zakúpiť na tomto linku.