Banskobystrické hráčky a členky tenisového klubu TC Dixon Tenisia Banská Bystrica v pondelok predpoludním odohrali úvodné kolo súťaže družstiev Slovenského tenisového zväzu. Svoje zápasy zvládli na výbornú a súperky zdolali bez straty setu.

Set nestratila ani Dominika Nociarová, svoju súperku zdolala 6:1 a 7:5

Sezóna 2011 extraligy súťaže družstiev žien, ktorú zastrešuje Slovenský tenisový zväz (STZ), odštartovala pre Banskobystričanky v pondelok doobeda. Svoje sily si zmerali s hráčkami klubu TK Ružomberok A. Práve Stredoslovenky hrali vo veľkej pohode a súperkám z Liptova nedarovali ani set. Iveta Gerlová, Antónia Markušková, Dominika Nociarová, Lucia Vršková i Simona Parajová predviedli dobrý výkon, svoje dvojhry zvládli, a keď sa štyri z nich tešili aj po výhrach vo štvorhre, výsledok 7:0 na zápasy bol realitou.

Zdrvujúca štatistika v prospech hráčok z mesta pod Urpína, ktorá rozpráva o pomere 7:0 na zápasy, 14:0 na sety a 85:29 na hry (gemy) je nepochybne povzbudzujúca. TC Dixon Tenisiu však v ďalšom kole, resp. kolách, čakajú oveľa nebezpečnejší súperi, a tak bude cesta najúspešnejšieho banskobystrického tenisového klubu (čo sa týka súťaže družstiev žien) za výrazným celkovým výsledkom ešte poriadne ťažká.

Zápas č. Domáci Hostia Výsledok
1 Gerlová Iveta Cerchlanová Lucia 6:0, 6:0
2 Markušková Antónia Smolenová Erika 6:3, 6:1
3 Nociarová Dominika Liptaiová Karin 6:1, 7:5
4 Vršková Lucia Ostvožliková Michaila 6:1, 6:3
5 Parajová Simona Michaličová Zuzana 6:1, 6:4
6 (štvorhra) Markušková/Parajová Michaličová/Liptaiová 6:3, 6:2
7 (štvorhra) Gerlová/Nociarová Cerchlanová/Smolenová 6:1, 6:4