Banskobystrické hráčky a členky tenisového klubu TC Dixon Tenisia Banská Bystrica v pondelok predpoludním odohrali úvodné kolo súťaže družstiev Slovenského tenisového zväzu. Svoje zápasy zvládli na výbornú a súperky zdolali bez straty setu.

Sezóna 2011 extraligy súťaže družstiev žien, ktorú zastrešuje Slovenský tenisový zväz (STZ), odštartovala pre Banskobystričanky v pondelok doobeda. Svoje sily si zmerali s hráčkami klubu TK Ružomberok A. Práve Stredoslovenky hrali vo veľkej pohode a súperkám z Liptova nedarovali ani set. Iveta Gerlová, Antónia Markušková, Dominika Nociarová, Lucia Vršková i Simona Parajová predviedli dobrý výkon, svoje dvojhry zvládli, a keď sa štyri z nich tešili aj po výhrach vo štvorhre, výsledok 7:0 na zápasy bol realitou.
Zdrvujúca štatistika v prospech hráčok z mesta pod Urpína, ktorá rozpráva o pomere 7:0 na zápasy, 14:0 na sety a 85:29 na hry (gemy) je nepochybne povzbudzujúca. TC Dixon Tenisiu však v ďalšom kole, resp. kolách, čakajú oveľa nebezpečnejší súperi, a tak bude cesta najúspešnejšieho banskobystrického tenisového klubu (čo sa týka súťaže družstiev žien) za výrazným celkovým výsledkom ešte poriadne ťažká.
| Zápas č. | Domáci | Hostia | Výsledok |
| 1 | Gerlová Iveta | Cerchlanová Lucia | 6:0, 6:0 |
| 2 | Markušková Antónia | Smolenová Erika | 6:3, 6:1 |
| 3 | Nociarová Dominika | Liptaiová Karin | 6:1, 7:5 |
| 4 | Vršková Lucia | Ostvožliková Michaila | 6:1, 6:3 |
| 5 | Parajová Simona | Michaličová Zuzana | 6:1, 6:4 |
| 6 (štvorhra) | Markušková/Parajová | Michaličová/Liptaiová | 6:3, 6:2 |
| 7 (štvorhra) | Gerlová/Nociarová | Cerchlanová/Smolenová | 6:1, 6:4 |