Den otvorenych dveri Banskobystricky pivovar Urpiner Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skPo desiaty raz v novodobej histórii Banskobystrického pivovaru sa jeho brány otvorili pre verejnosť.

Pre návštevníkov boli okrem prehliadok priestorov závodu na Sládkovičovej ulici pripravené aj viaceré sprievodné podujatia a pestrý hudobný program na pódiu.

Oceňované domáce pivo Urpiner Banskobystričania milujú a dokazujú to každoročne aj na dni otvorených dverí. Aj tento rok bola sobota v pivovare nabitá programom tak pre dospelých, ako aj deti. Vystúpenie sokoliarov, ukážky prác záchranárskych psov, hasičov, polície, džudistov VŠC Dukla a na pódiu pivné súťaže, vystúpenie folklórneho súboru Urpín, koncerty ľudovej hudby Štefana Babjaka, skupín Vodopád a Rock Reunion. Pivo Urpiner a ďalšie nápoje z produkcie Banskobystrického pivovaru boli navyše počas dňa k dispozícii za mimoriadne ceny a prvých tritisíc nápojov dokonca zadarmo. Aj to prispelo k tomu, že napriek nepriazni počasia bola atmosféra tohto jedinečného podujatia aj tento rok vynikajúca.