Den rodiny Banska Bystrica 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skSvetový deň rodiny vyhlásila Organizácia spojených národov v roku 1993 a slávi sa 15.mája po celom svete. Aj tento rok sa k myšlienke pripojila tiež Banská Bystrica.

Aj keď sobotu poznačilo premenlivé počasie, pre deti a ich rodičov bol v parku pod Pamätníkom SNP pripravený pestrý program. Svoju činnosť počas dňa prezentovali viaceré banskobystrické združenia, školy či centrá voľného času. Prezentovali sa ale napríklad aj modelári a svoju techniku ukázali aj hasiči. Na pódiu sa predstavili deti z detských folklórnych súborov Matičiarik a Prvosienka, detský spevácky zbor Vodopádik, Hudobná škola Yamaha či hudobné centrum Sonyta Music a tiež rockovo-gospelová skupina Fusion.

V nedeľu 15.mája program pokračuje v kostole Sv. Ducha v Podlaviciach, kde bude za rodiny odslúžená svätá omša o 10-tej hodine. Omša bude sprevádzaná zborovým spevom rodinného zmiešaného zboru.

Podujatie je dielom banskobystrických dobrovoľníkov, ktorým pomohlo aj tento rok Diecézne pastoračné centrum pre rodinu Banskobystrickej diecézy a mesto Banská Bystrica.