V sobotu 9. júla sa v banskobystrickom mestskom parku uskutočnilo podujatie Prišiel cirkus. Atmosféru podujatia vám priblíži aj naša fotogaléria.

Hlavným ťahákom programu bolo české akrobatické zoskupenie Cirkus trochu jinak, ktoré vystúpilo s pouličnou akrobatickou komédiou OnTheRoad. Zoskupenie pripravilo pre návštevníkov aj workshop nového cirkusu.

Kúzelnícke triky, žonglovanie a rôzne cirkusové disciplíny predviedol rekordman v žonglovaní Stanislav Mečiar. Návštevníkov zabavila aj jazda na netradičných bicykloch či Harry Teater – bábkové predstavenie Havo Slavo.

Divadelná púť v parku vyvrcholila čarovným pohybovým divadlom so živou hudbou v réžii talentovaného Ladislava Cmoreja – Lepetit Malý princ v podaní CreDance company & Maca a Kapela roka.

V rámci sprievodného programu si mohli návštevníci vyskúšať technické a výtvarné aktivity pre deti a mládež, ale aj výrobu ruží z krepového papiera.

Nechýbal ani stánok s občerstvením, nápojmi, kávou aj jedlom. Divadelná púť Prišiel cirkus v mestskom parku sa konala v rámci Banskobystrického kultúrneho leta 2022.