Slovenský film Únos, ktorého príbeh sa inšpiroval v slovenských politických a mafiánskych reáliách 90-tych rokov, premietli v utorok večer na banskobystrickom amfiteátri.

„V utorok prišlo vyše 1100 ľudí, čo je po minuloročnej Učiteľke pre nás v Letnom kine na amfiteátri druhý najvyšší rekord. Je to vynikajúce aj vzhľadom na to, že Únos je už niekoľko mesiacov v kinách. Film navyše prináša širokej verejnosti naliehavú, nedoriešenú a stále trvajúcu nedávnu slovenskú minulosť, a tak sme sa s návštevnosti tešili o to viac,“ priblížil Juraj Havlík z OZ za! amfiteáter, ktoré organizuje premietania na Amfiteátri Paľa Bielika.

Letný program na amfiku ale pokračuje ďalej. „Už sa sústreďujeme na druhú Prehliadku panoramatických filmov [ppf] 2017, v rámci ktorej premietneme v piatok film Cigáni idú do neba a v sobotu Amadeus, a pri ktorej je európska jedinečnosť práve v kombinácii 70mm premietania a premietania pod holým nebom,“ doplnil Havlík. Aj tieto premietania sa uskutočnia v tradičnom čase od 21.30 h a vstupné bude i tam vo výške 3 alebo 4 €.

Priaznivci letného kina si môžu prísť na svoje už aj vo štvrtok, kedy pokračuje projekt Kino v bazéne, ktorý v areáli Gymnázia J. G. Tajovského na Tajovského ulici uvedie od 21.00 h nemeckú drámu 24 týždňov. Vstup na premietania Kina v bazéne je voľný.