Banskou Bystricou prebehli už po deviaty raz Mikuláši. OZ Crazy WoMen Active Planet a OZ Neónka aj tento rok na netradičné bežecké podujatie prilákali desiatky nadšencov, ktorí si zabehli či prešli určenú trasu v mikulášskom oblečení.

Na banskobystrický Mikulášsky beh bolo už pred samotným podujatím registrovaných vyše 70 pretekárov, ktorých čakala nenáročná trať s dĺžkou 1,5 kilometra. Štartovalo sa od obchodného strediska Europa Shopping Center a cieľ bol tradične na Námestí SNP. Pre účastníkov podujatia boli pripravené mikulášske doplnky a samozrejme aj darčeky od partnerov podujatia v tombole.

Sobotné podujatie spestrilo aj vystúpenie folkloristov z Folklórneho súboru Partizán a následne sa už ulice zaplnili Mikulášmi, ktorí sa ponáhľali do cieľa. Na Námestí SNP už na účastníkov čakal nápoj na zahriatie od partnerov podujatia.

Organizátori spolu s OZ Neónka už po štvrtýkrát pripravili podujatie ako charitatívny beh, vďaka ktorému budú tentokrát podporení detskí pacienti s chronickými ochoreniami. Konkrétne sa rozhodli pomôcť malej Zare, štvorročnému zvedavému dievčatku, ktoré pred vyše rokom nedopatrením prehltlo malú baterku. Malá Zara kvôli tomu takmer prišla o život, ale vďaka práci odborníkov v detskom kardiocentre sa ju podarilo zachrániť. Žiaľ viacnásobné krvácanie spôsobilo zdravotné komplikácie, s ktorými sa postupne vysporadúva. Výťažok z behu tak poputuje na kúpu špeciálneho bicykla slúžiaceho na posilňovanie a udržanie svalovej sily práve pre malú Zaru.