Tretiu júlovú sobotu si približne tisíc bežcov zmeralo svoje sily v Kordíckom extréme. Tohto medzinárodného preteku sa zúčastnili bežci nie len zo Slovenska, ale aj z iných európskych krajín. Podujatie bolo organizované za prísnych hygienických opatrení.

Vytrvalý sobotňajší dážď dodal Kordíckemu extrému pravú chuť, ako naznačil organizátor Miroslav Štrba. “Nikdy sme na extréme nemali tak extrémne počasie ako dnes. To počasie urobilo z Kordického extrému skutočný extrém.” Terén bol tak po výdatných zrážkach rozmočený nakoľko ho tvorili prevažne prírodné chodníky.

Aj napriek zhoršenému počasiu sa účastníci správali ohľaduplne aj voči iným bežcom a na akcii sa tak nikto vážne nezranil. Lokálne sa vyskytli len pády alebo odreniny.

Všetky trasy ponúkli účastníkom rôzne druhy prekážok a ťažkostí, a ani na jednej z trás to bežci nemali jednoduchšie. Terén na Kordíkoch nepatrí do kategórie rovných. Výdrž a schopnosti bežcov preveril nie len beh do kopca, ale aj “zbeh” z kopcov, nakoľko kvôli rozmočenému terénu bol “zbeh” viac nebezpečnejší.

Aj napriek nepriaznivému počasiu však prevládala spokojnosť účastníkov. “V cieli sme zachytili veľmi pozitívnu spätnú väzbu nakoľko podmienky boli extrémne,” dodal Miroslav Štrba. Organizátori sa vzhľadom na pandémiu rozhodli, že strop účastníkov bude 1000 bežcov, čo sa im aj podarilo naplniť.

Najviac bežcov sa stretlo na trase dlhej 11,7 kilometrov. Hutnejšie počty účastníkov boli aj na kráľovskej, 26 kilometrovej trase. Okrem toho sa zúčastnilo na detských behoch aj 93 detí. Behu sa zúčastnili aj bežci z Českej republiky, Poľska, Talianska a iných štátov. “Rekord nepadol nakoľko počasie a rozmočená trať dnes neumožňovala podať maximálny výsledok. Myslím si, že dnes bol hrdinom každý v cieli,” zhodnotil výkon účastníkov organizátor Miroslav Štrba.

Podujatie sa konalo za prísnych hygienických opatrení ako bola napríklad dezinfekcia rúk alebo povinné nosenie rúška na štartovacej čiare. Bežci prišli zväčša bez sprievodu. V kulise bolo nakoniec približne 500 ľudí, nakoľko kvôli opatreniam organizátori účastníkom odporučili, aby doprovod, ktorý príde s nimi, minimalizovali.

Na záver ešte Miroslav Štrba dodal: “Chcel by som najviac vyzdvihnúť prácu sedemdesiatich dobrovoľníkov, nakoľko stáť niekoľko hodín ako smerník alebo na občerstvovacej stanici v tak nepriaznivom počasí si vyžaduje značnú obetu. Zároveň chcem poďakovať všetkým účastníkom, ktorí rešpektovali opatrenia a boli vzoroví aj na štarte. Nemali sme asi ani jedného bežca, ktorý by nerešpektoval tieto pravidlá.”

Kvôli pandémii COVID-19 sa odložil Adrim Nemčiansky beh. Ten sa definitívne uskutoční 23. augusta čo znamená, že séria Marathon BB tour tak bude pokračovať a nemala by sa vynechať ani jedna časť zo skladačky týchto podujatí.