Tento rok návštevníci Coffee Fiesty zažili premiéru juniorských majstrovstiev Slovenska – Junior Barista Masters a druhé kolo Latte art ligy.

IMG_100-9864Okrem týchto súťaží, ktoré zorganizovala SCAE Slovakia (Specialty Coffee Association of Europe), si mohli hostia vychutnať rôzne druhy káv od ôsmich pražiarov a množstvo iných nápojov.

V sobotu bola hlavným programom súťaž Junior Barista Masters, v ktorej sa stretlo osem súťažiacich aby si zmerali sily a ukázali svoju šikovnosť pred medzinárodnou porotou a širokou verejnosťou. Celkovým víťazom sa stal Šimon Janík z Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch, druhé miesto získala banskobystričanka Roxana Róthová (SOŠ hotelových služieb a obchodu, Banská Bystrica) a bronz si odniesol Patrik Ruman z SOŠ hotelových služieb a obchodu vo Zvolene.

IMG_101-0096V nedeľu zas predviedli svoj talent dvadsiati baristi z celého Slovenska a zmerali si sily v disciplíne Latte Art, čo je kreslenie mliečnou penou do espressa. Dvaja súperi museli nakresliť do cappuccina tri vyžrebované vzory a ten, kto získal od hostí dva body, postúpil do ďalšieho kola. Viťazom druhého kola sa stal Vladimír Koč z Caffé Diemme v Poprade.

Súťaže však neboli to jediné, čo ste mohli v Záhrade zažiť. Okrem toho ste mali možnosť vyskúšať si kreslenie do cappuccina, ochutnať veľa odrôd káv od slovenských ale aj svetových pražiarov. Ak ste už mali kávy dosť, tak ste mali príležitosť vypočuť si niečo o whisky a taktiež ju ochutnať. A keďže bol krásny slnečný víkend osviežiť ste sa mohli nealkoholickými nápojmi Chai Latte alebo Herbert sirupmi, no tiež bol pripravený pre vás Gin & Tonic. Podujatie začalo už v piatok obsluhou známych Banskobystričanov v podnikoch na Námestí SNP.