Aj tento víkend patril hokejbalu. Na programe bolo 13. kolo v 1 a 2. lige. To, ako sa darilo jednotlivým mužstvám, sa dozviete v našom reporte.

1. BBHbL – 13. kolo

BBonline.sk - hokejbal - 14.06.2015 - Banska BystricaV 13. kole sa zrodila vôbec prvá prehra One Taxi v riadnom hracom čase. Postarala sa o ňu Cocra Radvaň a dostala sa na čelo tabuľky práve na úkor One Taxi. Jednalo sa o slušnú prestrelku, efektívnejší v koncovke zvíťazil, pretože Radvančania vyslali na gólmana Martinca 17 striel, zatiaľ čo ich súper na Snitku 24. Najviac Radvani pomohli dvojgóloví Berko a Rastislav Gašpar. Presadili sa aj Nikolas Gašpar, Mojžiš a Berko. Za exlídra skórovali dvakrát Braňo Srnka a Zigo, jeden gól dal Laubert. Ani päť gólov v sieti súpera však ich tímu na body nestačilo, po tretinách 2:1, 2:3 a 3:1 si tak Cocra pripísala mimoriadne cennú výhru. V súboji tímov zo stredu tabuľky Panthers podľahli Spartans. Tam sa rozhodlo o zápase prakticky v prvej tretine, ktorú vyhrali Spartans 2:0 gólmi Reichmana a Luntera. V zostávajúcich dvoch tretinách si už Spartans dobre strážili svoj náskok, druhá tretina skončila pomerom 2:2 a posledná 1:1. Spartans prestrieľali súpera jednoznačne 23:11 a aj preto zaslúžene vyhrali a mierne sa posunuli medzi popredné tímy. V dueli Hliníka s Plej Bojs išlo o súboj posledného s predposledným. Dá sa povedať, že už po prvej pasáži hry bolo vymaľované, keďže to bolo 0:3 pre Plej Bojs. Nakoniec to dopadlo jednoznačnou výhrou 2:6, pomer striel 10:25 taktiež hovorí za všetko.

2. BBHbL – 13. kolo

BBonline.sk - hokejbal - 14.06.2015 - Banska BystricaTigers sa v zápase 13. kola nepodarilo tretíkrát v sezóne vyhrať, aj keď po prvej tretine viedli gólom kapitána tímu Chovana. Druhú tretinu už vyhrali naopak Autos a to rovnako 1:0 presným zásahom Gajana. Záverečnú časť Autos zvládli na výbornú, keď ich poslal do vedenia Moravčík a tri body poistil svojim druhým gólom Gajan. Zaujímavý je pomer striel v tomto stretnutí a to 5:9 v prospech Autos, gólmani sa teda príliš nezapotili. Vyrovnaný súboj sa konal medzi Radvaň Stars a Serafins Eagles. Serafins po prvej časti viedli gólom Michala Veselovského. Druhá pasáž hry sa skončila nerozhodne 1:1, na 0:2 zvyšoval Martin Veselovský, za Radvaň znížil v závere Makovický. Poslednú tretinu zvládli lepšie Radvančania a gólmi Leška a Krivuša sa dokonca dostali do vedenia 3:2. V hodine dvanástej sa ale podarilo Serafins vyrovnať a v samostatných nájazdoch boli práve oni šťastnejším tímom. Worms pripravili poriadnu nakladačku Rangers a vďaka tomu sa dostali na druhé miesto na úkor Radvane. Debakel sa konal aj v dueli Valaskej a Viking Warriors a takisto veľa gólov inkasovali beznádejne posledné Motyčky, keď nestačili na Hornú Ves v súboji prvého s posledným. V stretnutí medzi Foresters a Monarchs zo Zvolena boli úspešnejší prvý menovaný, napriek tomu, že ich súper prestrieľal pomerom 14:23. Dvomi trefami do čierneho pomohol Foresters k trom bodom Považan, skórovali aj Červenka a Zitňan. Jediný zásah Zvolenu si pripísal Pilný, keď ešte vyrovnával v prvej tretine na 1:1.

HbK WORMS – RANGERS 14:1
WANDERERS VALASKÁ – VIKING WARRIORS 9:2
HbK FORESTERS – HbK MONARCHS ZVOLEN 4:1
AUTOS BB – HbK TIGERS 3:1
HORNÁ VES SHARKS – ŠK MEDVEĎ MOTYČKY 9:1
SERAFINS EAGLES – HbK RADVAŇ STARS 4:3 po samostatných nájazdoch

1. HORNÁ VES SHARKS 10 9 0 0 1 50:14 +36 27
2. HbK WORMS 10 7 1 0 2 64:15 +49 23