Uplynulý víkend sa rozhodlo o majstrovi v I. banskobystrickej hokejbalovej lige. Naopak v II. lige boli na programe semifinálové zápasy. Prinášame Vám sumár zápasov aj s fotogalériou.

I. BBHbL – finále

1. zápas

Hbk Cocra vs. Hbk Paluba Žiar nad Hronom 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

G: Gašpar R. 3 , Puškár 3 – Marcinek, Nemec, Strohner M.

Strely na bránu: 24:33. Vylúčenia: 3:3. Hviezdy zápasu: Gašpar R. – Marcinek

Minuloročné finále sa zopakovalo a Žiarčania dostali šancu na reparát. Ako prvá udrela Cocra a ujala sa vedenia. O necelé tri minúty vyrovnával Marcinek, proti bol však Gašpar keď za 40 sekúnd znova zvýšil na rozdiel gólu. Aktívnejší boli Žiarčania, ale góly padali do ich siete. Na druhej strane strelecké pokusy Paluby spoľahlivo likvidoval Snitka. O šesť gólov do Michalejevovej brány sa postaralo duo Puškár – R. Gašpar, ktorý netradične nastúpil ako obranca. Paluba na Cocru nestačila a tak sa s prvého víťazstva tešili Bystričania.

2. zápas

Hbk Cocra vs. Hbk Paluba Žiar nad Hronom 7:1 (0:0, 2:0, 5:1)

G: Mojžiš P. 3, Gašpar R. 2, Puškár 2 – Heckl

Strely na bránu: 19:22. Vylúčenia: 8:7. Hviezdy zápasu: Puškár – Heckl

V druhom zápase šlo už o veľa. Ten bol poznamenaný množstvom vylúčení na oboch stranách. Duel mal aj napriek tomu skvelé tempo a finálovú iskru. Cocra v prvej tretine vybehla na Palubu a bola strelecky aktívnejšia, všetky ich pokusy však skončili na Michalejevovi. V druhej časti sa Žiarčania zobudili, tentokrát predviedol svoje umenie Snitka. V polovici druhej tretiny nariadil rozhodca po faule na Gašpara trestné strieľanie a Cocra išla do vedenia. O rovnú minútu pridal Gašpar ešte jeden gól a Bystričania tak využili z minima maximum. V záverečnej pätnásťminútovke Cocra poskytla Palube niekoľko presilových hier, tá ich však nedokázala využiť vo svoj prospech. Naopak Mojžiš s Puškárom potrestali každú chybu v obrane Paluby a postarali sa o víťazstvo Bystrického celku. Putovný pohár tak ostáva doma v rukách Cocry.

I. BBHbL – o 3. miesto

Hbk Spartans vs. Hbk One Taxi 3:7 (0:2, 1:2, 2:3)

G: Bíreš, Petro, Nemček – Gutmann 3, Laubert 2, Srnka B. 2

Strely na bránu: 20:29. Vylúčenia: 4:1. Hviezdy zápasu: Bíreš – Laubert

V zápase o tretie miesto potvrdilo rolu favorita One Taxi. Hneď z úvodu stretnutia si vynútili tlak, ktorý aj vďaka zraneniu Nátera v bráne Spartans vyústil do dvojgolového vedenia. Ešte počas prvej časti museli Spartans vymeniť brankára. Aj v druhej tretine bola lopta viac na hokejkách One Taxi. Bíreš síce znížil, ale Gutmann efektným vinkľom zvýšil vedenie taxikárov. Tlak so strany Spartans prišiel v tretej tretine príliš neskoro a na zvrat v zápase už nestačil. One Taxi tak obhájili tretie miesto.

Individuálne ocenenia I. BBHbL 2016/17

Najlepší nahrávač: Nicolas Gašpar (Cocra) – 51 asistencií
Najlepší strelec: Rastislav Gašpar ml. (Cocra) – 60 gólov
Najproduktívnejší hráč: Rastislav Gašpar ml. (Cocra) 60+31
Najlepší hráč do 20 rokov (ročníky 1997 a mladší): Peter Valent (Spartans)
Cena rozhodcov – hviezda zápasov: Rastislav Gašpar (Cocra) – 7-krát
Najlepší obranca: Tomáš Guttmann (One Taxi)
Najlepší útočník: Rastislav Gašpar ml. (Cocra)
Najlepší brankár: Marek Snitka (Cocra)
Najužitočnejší hráč: Marián Lunter (Paluba Žiar nad Hronom)

II. BBHbL – semifinále

1. zápas

Hbk Autos vs. Hbk Kremnica Wolves 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

G: Moravčík, Kubica

Strely na bránu: 13:17. Vylúčenia: 4:5. Hviezdy zápasu: Kicko – Rozinaj

Vyrovnaný súboj Bystričanov s Kremnicou rozhodla prvá tretina. V strelecky vyrovnanej prvej časti sa dokázali presadiť iba Autos. Kremnica síce bola počas ostatných dvoch tretín strelecky aktívnejšia, Mahdala v bráne Autos prekonať nedokázala.

2. zápas

Hbk Autos vs. Hbk Kremnica Wolves 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

G: Kubica, Pilný – Mičinec

Strely na bránu: 12:15. Vylúčenia: 7:2. Hviezdy zápasu: Scholz – Mičinec

Aj v druhom zápase bola na strely aktívnejšia Kremnica a to aj vďaka častým presilovým hrám. Napriek tomu bol stav po prvej tretine 1:1. V prostrednom dejstve sa hral opatrný hokejbal, kde ani jeden súper nechcel urobiť chybu. Rozhodnutie prišlo v záverečnej časti, keď Autos  gólom Pilného potrestali vylúčenie Dúbravského v deviatej minúte. Kremnica nenašla odpoveď na tento gól a do finále tak postupujú Autos BB.

1. zápas

Hbk Foresters vs. Hbk Serafins Liptovská Lužná 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)

G: Marcinek 2 – Kubek 2, Dudáš

Strely na bránu: 14:18. Vylúčenia: 6:8. Hviezdy zápasu: Marcinek – Kubek

Aj v tomto zápase rozhodla úvodná pätnásťminútovka. Liptáci dokázali prekonať troma gólmi Prochazku už v prvej tretine, v ktorej dovolili Foresterom vystreliť na Števáka len raz. Zápas poznamenalo množstvo vylúčení na oboch stranách, ani jedna však nedokázala využiť presilovú hru. O zdramatizovanie zápasu sa postaral Marcinek po premenenom trestnom strieľaní v tretej tretine. Serafíni mali však dobre postavenú bránu a vyhrali tak tesne o jeden gól.

2. zápas

Hbk Foresters vs. Hbk Serafins Liptovská Lužná 0:1 po sn (0:0, 0:0, 0:0)

Rozhodujúci samostatný nájazd: Mišák

Strely na bránu: 16:15 vylúčenia: 3:7. Hviezdy zápasu: Prochazka – Števák

V druhom zápase sa víťaz základnej časti Foresters pokúsil o zvrat. Favorit začal prvú tretinu aktívnejšie a častejšie napádali súperovu bránu, ich pokusy však zmaril Števák. V druhej tretine dostali drevorubači šancu niekoľkých presilových hier, ale nedokázali využiť ani jednu. Ani záverečné dejstvo aj napriek šanciam na oboch stranách neprinieslo gól. Nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých sa šťastie priklonilo na stranu Liptákov. Ako jediný totiž premenil svoj nájazd Mišák a rozhodol tak o postupe svojho tímu do finále.

Program finále II. BBHbL 2016/17

(2) HbK Autos BB vs. (4) Hbk SERAFINS Eagles
Prvý zápas: sobota 15.07.2017 o 11.00 hod, Druhý zápas: nedeľa 16.07.2017 o 12.15 hod