I. liga – 7. kolo

Hbk Spartans vs. Hbk Eagle 8:4 (0:1, 2:2, 6:1)

Góly: Magurský 2, Valent 2, Nemček 2, Náter, Kašpar – Slávik, Mancel, Sýkora, Čierny.

Strely na bránu: 37:11. Vylúčenia: 3:0. Hviezdy zápasu: Nemček – Sýkora.

V úvode 7. kola narazili na seba Spartans a Eagle Sásova. Spartans začali tlakom a neustále dobiedzali na Lacka v bráne Sásovčanov. Tí však svojou umnou obranou nedovolili Sparťanom skórovať. Eagly však z minima dokázali vyťažiť maximum, keď sa strelou pomedzi Žilkove betóny presadil Čierny. V druhej tretine Spartans zvýšili svoje úsilie, ale lekciu z efektivity im uštedril súper, keď po strelách Slávika a Mancla viedol už 3:0. Znižoval Magurský po nahrávke Molitorisa spoza brány. Necelé dve minúty pred koncom tretiny sa pridal Valent a znížil na rozdiel gólu. Zlom v zápase nastal až v tretej tretine. Spatans premiešali útoky a tento ťah sa im vyplatil a za dve minúty sa presadil Náter a Nemček. Sýkora sa pokúsil ešte zdramatizovať zápas, ale Sparťania sa už nedali zastaviť a Nemček po skvelo načasovanej prihrávke Valenta pridal ďalší kúsok za Lackov chrbát. Presadili sa ešte Kašpar s Valentom a Spartans berie po výhre 8:4 všetky body.

Hbk Worms BB vs. Hbk Cocra Radvaň 5:19 (2:4, 1:6, 2:9)

Góly: Čierny 2, Kukučka, Náčin, Čupka – Vydúrek 4, Mojžiš J. 4, Gašpar 3, Bača 3, Berko 3, Mojžiš P. 2, Jedlíček.

Strely na bránu: 34:48. Vylúčenia: 2:3. Hviezdy zápasu: Kukučka Pavol – Vydúrek.

Druhý zápas dňa priniesol poriadnu gólovú nádielku. Ako prvý skóroval v 4. minúte Bača o minútu sa pridal Vydúrek obaja po prihrávkach N. Gašpara. Worms po presných zásahoch Náčina a Čierneho dokázali vyrovnať. Radvančania odskočili súperovi po strelách N. Gašpara a Mojžiša o dva kúsky. Strelecky vyrovnaná prvá tretina nenaznačovala, k akým gólovým hodom sa schyľuje. V druhej a tretej tretine ako keby Bendík v bráne Worms zabudol chytať a inkasoval pätnásť kúskov, pri ktorých nebodoval len brankár Cocry Snitka. Worms tak klesli na 6. priečku a Cocra si vďaka vysokému skóre udržala prvé miesto v tabuľke.

Demons Hliník nad Hronom vs. One Taxi BB 1:11 (1:4, 0:4, 0:3)

Góly: Hrnčiar – Tomášik 4, Babic 3, Gutmann 2, Michálek, Caban J.

Strely na bránu: 20:34. Vylúčenia: 0:1. Hviezdy zápasu: Gaj – Tomášik.

Favorizované One Taxi narazilo na Démonov z Hliníku, ktorí sa aspoň prvú tretinu snažili držať vyrovnanú partiu. Počtom striel sa taxikárom vyrovnali, ale Martinec pustil za svoj chrbát len tú Hrnčiarovu päť sekúnd pred koncom tretiny. Jeho náprotivok Pivarči inkasoval už v tretej minúte po strele J. Cabana. Najviac gólov za jeho chrbát nasúkal Marián Tomášik, ktorý je povestný svojou tvrdou strelou. One taxi v druhej  tretine  zlomilo odpor Demons a zápas v pohodovom tempe doviedli do víťazného konca.

II. liga – 7. kolo

Hbk Viking Warriors vs. Hbk Autos BB 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Góly: Oravkin, A. Slašťan – Martuš 2, Šávolt.

Strely na bránu: 9:26. Vylúčenia: 3:2. Hviezdy zápasu: Lacko – Martuš.

Líder tabuľky začal zápasy druhej ligy súbojom s Vikingami a poriadne sa vytrápil, po prehratom buly v 36. sekunde prekvapivou strelou prekonal brankára Autos Oravkin a Vikingovia išli do vedenia. Vyrovnanie prišlo z hokejky Martuša v 6. minúte a Šávolt zvyšoval na 2:1 v deviatej minúte. V druhej tretine počas presilovej hry vyrovnal Slašťan a to bola aj jediná strela Vikingov v tejto časti. Tí stavili na defenzívu a kúskovanie hry, čo vôbec nevyhovovalo favoritovi. Ten aj napriek úmornej snahe nedokázal prekonať Lacka. Nakoniec tri body pre Autos zabezpečil 45 sekúnd pred koncom hracieho času Martuš. Autos tak zdolali húževnatého súpera a berú všetky body.

ŠK Medveď Motyčky vs. Hbk Panthers 1:8 (1:4, 0:2, 2:10)

Góly: Bulla M. – Šebeň 3, Václavík 2, Šúr, Melicherčík, Sedmák

Strely na bránu: 10:27. Vylúčenia: 2:2. Hviezdy zápasu: Bulla – Šebeň.

Medvede z Motyčiek narazili na Panterov a opäť ťahali za kratší koniec. Ako prví sa za Panterov presadil kapitán Melicherčík. Postupne sa pridal Šúr a Šebeň, za Motyčky odpovedal Bulla. Brankár Holbus sa činil, ale ďalšej prehre nedokázal zabrániť. Panthers si tak pripisujú pokojné víťazstvo tentokrát už v riadnom hracom čase.

Hbk Forester vs. Hbk Stars 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Góly: Marcinek 2, Magdolen – Leško

Strely na bránu: 17:17. Vylúčenia: 4:0. Hviezdy zápasu: Marcinek -Leško.

Tento duel priniesol vyrovnaný hokejbal, keď oba tímy podávali obetavé výkony. V prvej tretine aj napriek ponúknutým presilovkám nepadol žiaden gól. Víťaztvo pre Foresters priniesla druhá tretina, v ktorej sa presadili mladé pušky drevorubačov Marcinek a Magdolen. V poslednej pätnásťminútovke znižoval Leško po nahrávke Koppu, ale to bolo zo strany Stars všetko. Foresters vďaka výhre preskočili v tabuľke práve Stars.

Hbk Tigers vs. Hbk Serafins Eagles 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)

Góly: Búrik, Chudý – Fides, Huba st., Veselovský M., Sila

Strely na bránu: 23:22. Vylúčenia: 1:1. Hviezdy zápasu: Búrik – Sila.

Posledný zápas dňa priniesol zaujímavý hokejbal. Mladíci z Tigers sa pokúsili potrápiť skúsenejších Liptákov. V prvej tretine sa ujali vedenia Tigers po peknej kombinácii Búrika s Krajčim. Z gólu sa tešili necelé dve minúty, keď vyrovnával Fides. Rozhodujúca bola pre zápas prostredná časť, v ktorej sa Tigers dostali pod tlak a Serafíni išli do vedenia. V tretej tretine sa karta obrátila a aktívnejšie boli tigre. Brankár Števák však za svoj chrbát pustil len jednu strelu, keď ho prekonal Chudý v ponúknutej presilovej hre. Dvojgólový náskok sa už Liptákom podarilo udržať a berú tak tri body za víťazstvo 4:2.