Zápasy 7. kola priniesli riadne kanonády. Najviac gólov, až pätnásť, padlo v zápase Corca – Foresters. Prinášame sumár všetkých zápasov aj s fotogalériou.

1. BBHbL – 7. kolo

Hbk Serafins Eagles vs. Hbk Stars BB 8:2 (3:0, 2:2, 3:0)

Góly: Veselovský M. 2, Dudáš 3, Kubek, Jaraba, Samolej – Chrastina, Murňák
Vylúčenia: 3:0. Strely na bránu: 26:16. Hviezdy zápasu: Dudáš – Murňák.

Zápas rozhodla prvá tretina v ktorej si vytvorili Liptáci trojgólový náskok. Stars sa podarilo hru vyrovnať v druhej tretine, keď dokázali vsietiť dva góly. To však na zvrat v zápase nestačilo a kondične lepšie vybavený Serafíni dotiahli duel do pohodlného víťazstva.

Hbk Kremnica Wolves vs. Hbk Tigers 6:2 (1:2, 2:0, 3:0)

Góly: Schwarz 2, Mak, Mičinec, D. Reichman, F. Dubravský – Tkáčik 2
Vylúčenia: 3:0. Strely na bránu: 33:17. Hviezdy zápasu: Reichman D. – Tkáčik

Tigers zaskočili favorita a dvoma gólmi Tkáčika sa ujali vedenia v prvej tretine. To bolo z ich strany však všetko a vlci sa v druhej tretine ujali vedenia, ktoré im už neušlo do konca zápasu.

Hbk Panthers vs. Hbk Demons Hliník nad Hronom 4:3 (2:0, 1:0, 1:3)

Góly: Valko 2, Treska, Truska – Olajec 3
Vylúčenia: 3:2. Strely na bránu: 26:25. Hviezdy zápasu: Valko – Olajec.

O najnapínavejší duel 7. kola sa postarali hráči Panthers a Demons. Vo vyrovnanom zápase  pantery hlavne zásluhou nováčika v tíme Valka vstupovali do tretej tretiny s náskokom 3:0. Potom však prišli Olajcove hviezdne chvíle, keď hetrikom vyrovnal na 3:3. Desať sekúnd pred koncom, keď už to vyzeralo, že sa zápas bude rozhodovať v samostatných nájazdoch, sa presadil panter Truska a rozhodol tak o tesnej výhre svojho tímu.

Hbk Foresters vs.Hbk Cocra 2:13 (1:3, 1:5, 0:5)

Góly: Marcinek, Magdolen – Petro 6, Gašpar 4, Z. Berko, Babic, Srnka
Vylúčenia: 0:2. Strely na bránu: 17:40. Hviezdy zápasu: Marcinek – Petro.

V zápase bol jasný favorit Cocra, ktorá ťažila hlavne zo spolupráce Petro – R. Gašpar. Foresters aj napriek svojej druholigovej príslušnosti nedaroval svoju kožu lacno, predviedli sa hlavne mladíci Magdolen a Marcinek.

Hbk Worms vs. Hbk Paluba Žiar nad Hronom 0:5 kontumačne

Hbk Viking Wariors vs. Hbk Sparta Sekier 0:5 kontumačne

Zápas kola

Hbk Spartans vs. Hbk Autos 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Góly: Magurský 2, Gašpar, Franko, Gutmann – Moravčík
Vylúčenia: 1:0. Strely na bránu: 15:26. Hviezdy zápasu: Magurský – Moravčík

V zápase kola sa líder priebežnej tabuľky Autos stretol so Spartans. Sparťania sa ujali vedenia gólom novej posily Nika Gašpara. Autos vyrovnávali v druhej tretine efektnou strelou Moravčíka za chrbát Nátera. Gólmi Franka a Magurského sa však Spartans vrátil do hry. V tretej tretine Autos otvorili hru avšak Náter svoj tím podržal. Spartans si pripísal dôležite víťazstvo a pripravil Autos o prvé miesto v tabuľke.

Povedali po zápase:

Peter Magurský (HbK Spartans): „Proti vtedajšiemu lídrovi tabuľky sme nastúpili s novou posilou Nikom Gašparom, s ktorým sa ľudsky aj herne poznáme už roky, čo sme zužitkovali pri jeho góle na 1:0 v prvej tretine. Autos vo viacerých momentoch podržal brankár a tak aj po výraznejšom tlaku bol zápas stále vyrovnaný. Našťastie sa nám podarilo gólovo odskočiť a vybojovať tri body, o ktoré nás neobrala ani nevyužitá akcia 2 na 0, kedy sme s Nikom „džentlmensky“ nechali vyniknúť aj brankára Kočvaru.“

Jakub Moravčík (HbK Autos): „Začiatok bol opatrný z oboch strán aj keď viac z hry mali Spartans. Po inkasovanom góle sme mali dve-tri výborné šance ešte v prvej časti hry ale brankár Náter podržal svoj team. V druhej tretine po kontroverznom ofsajde sa nám podarilo vyrovnať ale v zápätí sa súper dostal znova do vedenia. Za stavu 3:1 sme mali šance ale nepodarilo sa ich využiť. V tretej časti sme otvorili hru ale nepodarilo sa nám dať kontaktný gól a navyše súper sa presadil ešte dvakrát a zaslúžene vyhral.“