Florbalisti FPS Banská Bystrica odohrali v sobotu v Badíne posledný zápas v roku, v ktorom privítali aktuálne druhý celok tabuľky z Detvy. Bystričania v tretej tretine zmazali dvojgólové manko a získali aspoň bod.

Autor foto: J. Oravkin

Po prvej tretine stretnutia 15. kola druhej najvyššej slovenskej súťaže boli bližšie k víťazstvu domáci, ktorí otvorili skóre v 7. minúte zásluhou Filipa Kochlicu – 1:0. Prostredná časť hry Bystričanom vôbec nevyšla, keď v nej inkasovali hneď trikrát, a to v rozmedzí 5-tich minút, z toho raz v oslabení – 1:3.

Hráči FPS vstúpili do tretej 20-minútovky zásahom Olivera Lehockého, ktorý po nasledujúcom góle hostí znížil v 46. minúte, tentokrát v presilovke, na rozdiel jediného gólu aj po druhýkrát – 3:4. K vynúteniu si predĺženia pomohol Bystričanom v 52. minúte hráč Detvy Patrik Nôta, ktorý usmernil loptičku do vlastnej brány. Predĺženie napokon ukončil v 65. minúte Vladimír Kulich, ktorý rozhodol o výhre Detvy.

Oliver Lehocký, kapitán FPS Banská Bystrica, 2 góly v zápase: „Do zápasu sme naskočili dobre, prvá tretina nám vyšla na jednotku. Dokázali sme sa gólovo presadiť a zároveň neinkasovať, čo sa nám v posledných zápasoch veľmi nedarilo. Druhá tretina bola z našej strany katastrofálna. Po nej prišlo v kabíne na tvrdšie slová a očividne to pomohlo. Podarilo sa nám vyrovnať a ku koncu sme mohli otočiť zápas na našu stranu, nebyť nastrelených tyčiek. Na tie sa bohužiaľ nehrá, a tak sa išlo do predĺženia, kde sme bohužiaľ ťahali za kratší koniec. Zápas, nebyť druhej tretiny, kde sme podľa môjho názoru prišli o tri body, hodnotím pozitívne. Bola tam veľká bojovnosť, veľa dobrých vecí z našej strany a hlavne, dobrý výkon nášho brankára. Ďakujem fanúšikom, že si opäť našli cestu do haly, a aj touto cestou im želám pekne sviatky.“

1. liga mužov – 15. kolo – sobota 17.12.2022, 17.00 h – ŠH Badín

FPS Banská Bystrica – DTF team Detva 4:5 pp (1:0, 0:3, 3:1 – 0:1)

Góly a asistencie: 7. Kochlica (Siklenka), 41. Lehocký (Lakomčík), 46. Lehocký, 52. Nôta (vla.) – 23. Míšek (Masár), 26. Kucej (Nôta), 28. Míšek (Strelec), 45. Masár, 65. Kulich (Míšek). Rozhodovali: Žúbor a Tomáš. Diváci: 33.

Zostava FPS Banská Bystrica: Magna – Dutka, Richter, Glončák, Konôpka, M. Patráš – Lakomčík, Lehocký (C), Lukáč, Kochlica, J. Patráš, Siklenka, Knoško.