Najvyššia Slovenská hokejbalová liga – Stred ukončila svoj úvodný diel a prechádza do play-off. Dohrávané 10. kolo určilo konečné poradie mužstiev. Víťazom základnej časti sa stali hráči Bukovinky Zvolen.

Prvý tím tabuľky automaticky postupuje do štvrťfinále play-off, kde si zmeria sily s niektorým z úspešných osemfinalistov. Spolu s Bukovinkou postupuje rovno do ďalšieho kola aj druhý celok v poradí – Cocra Radvaň. Napriek slabým výkonom z ostatných kôl si Radvančania udržali pozíciu vicemajstra a nasledujúci víkend môžu využiť na oddych. Rovnako môžu tráviť čas aj hráči tímu Top-Point Extrem, ktorí však uzatvárajú tabuľku a do vyraďovacej časti už nezasiahnu. So sezónou sa lúčia s prvým víťazstvom, keď porazili Kremnicu 12:2.

Uplynulý víkend mala nižšia súťaž voľno, no vráťme sa k tomu predchádzajúcemu, v ktorom sa rozhodlo o semifinalistoch. O triumfoch MiB Zvolen a Springfieldu zrejme pochyboval málokto. Obe mužstvá svoje štvrťfinálové súboje s prehľadom zvládli a stali sa prvými semifinalistami. Zostávajúce dvojice však priniesli prekvapenia. Jedným z nich je vyradenie Valaskej žralokmi z Hornej Vsi. Výsledkami 3:2 v prvom a 4:2 v druhom dueli tak Sharks vystavili stopku tretiemu tímu po základnej časti a v ďalšom kole nastúpia proti MiB.

Štvrťfinálová dvojica tabuľkových susedov Eagle Sásová – Monarchs Zvolen favorita nemala, no dve víťazstvá v sezóne navyše hovorili v prospech Sásovčanov. V prvom stretnutí však akoby súpera podcenili a na zápas prišli iba s jedným striedajúcim hráčom. Hoci sa ujali dvojgólového vedenia, v druhej tretine už vyhrávali iba o jeden zásah. Zlom nastal v poslednej časti. Na 3:3 vyrovnával po peknej prihrávke spoza bránky Siska a onedlho nato po samostatnom prieniku presným bekhendovým zakončením dostal Monarchs prvý raz do vedenia Štefančík. Sásová nedokázala odpovedať ani v hre bez brankára. Prázdnu bránku v závere využil a na konečných 5:3 zvýšil Lietava. Vedenie v sérii Monarchs potvrdili v nasledujúci deň a výhrou 2:1 postúpili do semifinále, kde narazia na Springfield.

Výsledky dohrávaného 10. kola 1. SHbL – STRED 2011/2012:

TJ Kremnica Wolves – HbK Top-Point Extrem 2:12

Bukovinka Zvolen – HbK Zubři Banská Bystrica 12:0

HbK Cocra Radvaň – HbK Plej Bojs 4:8

HbK Damix Brezno – HbK Lavíny Žiar nad Hronom 5:0 kont.

N-Sport Trend Zvolen B – HbK Monkeys 0:5 kont.

HbK Krupina – HbK Berserker Team 3:2

HbK Eagles Banská Bystrica – HbK Knights Banská Bystrica 13:0

Stav štvrťfinále play-off 2. SHbL – BB 2011/2012 (hrá sa na 2 víťazné zápasy):

HbK MiB Zvolen – Demons Hliník nad Hronom 2:0 (6:1, 7:2) – postupuje MiB Zvolen

HbK Springfield – HbK Oskar 2:0 (3:1, 4:1) – postupuje HbK Springfield

HbK Wanderers Valaská – HbK Horná Ves Sharks 0:2 (2:3, 2:4) – postupuje Horná Ves

HbK Eagle Sásová – HbK Monarchs Zvolen 0:2 (3:5, 1:2) – postupuje Monarchs ZV