V aktuálnom 7. kole najvyššej hokejovej súťaže sme na svojom ľade privítali predposledný tím tabuľky – Poprad. Ten však našich hráčov poriadne potrápil, keď o výsledku zápasu rozhodol až Sýkorov gól v 59. minúte. 

HC ’05 Banská Bystrica – HK Poprad 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

góly: 2. Macejka (Bezák), 14. Kútny (Paľov, Vantroba), 59. Sýkora (Rumpel), 60. Macejka (Cebák, Hudec) – 2. Kroták (Paločko, Kmiť), 44. Suchý (Lundberg, Lapšanský)

Zostavy:

HC ’05 Banská Bystrica: Fedor – Kolba, Biro, Cebák, Cuník, Vizváry, Vantroba, Kubka, Bendík – Tománek, Hudec, Sýkora – Bezák, Šechný, Macejka – Rumpel, Paľov, Kútny – Tonkovič, Hamrák, Babic

HK Aquacity ŠKP Poprad: Melicherčík – Kasík, Suchý, Jasečko, D. Brejčák, J. Brejčák, Kramár, Dubaj, Rapáč – Škovira, Lundberg, Lapšanský – Paločko, Kmiť, Kroták – Mlynarovič, Rataj, Svitana – V. Žemba, Troliga, Drotár.

V poslednom čase nie práve najlepšie hrajúci Poprad sa súpera nezľakol a už v 2. minúte rozvlnil sieť Fedorovej brány zásluhou Jasečka, ktorý dorazil Krotákov strelecký pokus. Barani však okamžite vyrovnali, keď puk do pásma vytiahol Macejka a strelou švihom spred kruhov prekvapil Melicherčíka. Nasledoval boj o ďalší gól. Predzvesť divokej prestrelky sa však nenaplnila. V ďalšom priebehu sme videli hlavne súboje v strednom pásme, z ktorých sme niekoľkokrát rýchlymi útokmi pohrozili, no strhnúť vedenie na svoju stranu mohli z brejkovej pozície práve kamzíci.  Hneď po ich šanci sa dostal do podobnej príležitosti aj Macejka, ten však rovnako druhý gól nepridal. Čo sa nepodarilo jemu – podarilo sa v 14. minúte Kútnemu, keď mu v prečíslení dva na jedna cez osamoteného obrancu Kramára asistoval Paľov. Nasledujúca hra, ktorá sa prelínala z jednej strany na druhú, už ďalší gól nepriniesla, a tak sme po prvej tretine viedli 2:1.

Zodpovedná obrana oboch tímov v úvode druhého dejstva mala za následok zníženie početnosti striel a upokojenie hry. Popradu by azda pomohla nová posila v podobe Bartečka, ktorý sa však hneď v premiérovom stretnutí v minulom kole proti Nitre zranil. Rovnako tak sa na ľade neobjavili ani ďalšie posily v podobe skúseného Nagyho či Biceka, ktoré by mali v najbližšom čase rozšíriť rady popradského tímu. Prvé vylúčenie sme videli až v 27. minúte, kedy si svoj trest odsedel Kútny. Počas presilovky Fedora ohrozili najmä strelecké pokusy Škoviru a Lundberga. Zvýšiť svoj náskok na dva góly sme mohli (už takmer klasicky) po návrate vylúčeného hráča z trestnej lavice, keď dostal Kútny puk na modrú čiaru, no v brejku ho Melicherčík vychytal.  Vyrovnať sa v ďalšej presilovke hostí snažil najprv Kroták, o pár sekúnd neskôr Rapáč. V 35. minúte bol v čistej šanci aj Suchý. Ten mal na ľavom kruhu dostatok času pripraviť sa na strelu, domáci brankár však spojil betóny a puk vyrazil. Na druhej strane už v plnom počte kontroval aktívny Macejka, či o minútu neskôr Hudec, vtedy však vynikol zase Melicherčík. V závere prostrednej časti hry predviedol ešte peknú akciu najlepší strelec ligy Tománek, ani ten však neskóroval, a tak po bezgólovej tretine svietilo na svetelnej tabuli stále tesné vedeni domácich.

Poprad, ktorý v tejto sezóne v riadnom hracom čase ešte nezvíťazil, vkročil do tretej tretiny s cieľom zmeniť túto negatívnu štatistiku a minimálne dvakrát skórovať. Ich plán začal napĺňať Suchý, ktorý v 44. minúte nechytateľne vymietol pravý horný roh Fedorovej brány. Poloprázdny zimný štadión mohol ďalej sledovať zaujímavý a rýchly hokej s viacerými nebezpečnými šancami na oboch stranách. Poprad hral čoraz lepšie a zovrel nás hlavne 9 minút pred koncom počas presilovej hry, kedy sa o pohyb a nebezpečie na ľade staral najmä Kmiť s Jasečkom a Krotákom. Následne sa nechal vylúčiť Tománek, ktorý dostal 2 plus 10 za zákrok na popradského obrancu J. Brejčáka. Aj v tomto oslabení mal Fedor viacero dobrých zákrokov a držal svoj tím v hre o body. Domáci hráči blamáž a prehru s predposledným tímom nedopustili – v 59. minúte sa po výbornej hre Rumpela dostal k puku Sýkora, a ten strhol víťazstvo na našu stranu. Následne do prázdnej brány upravil na konečných 4:2 Macejka. Bystrica tak aj bez Češíka, Hlinku, Bambúcha, Šimonoviča a Zedníka zápas vyhrala – jednoduché to však nebolo.