Ani tento víkend nebola o zaujímavé súboje v nižších futbalových súťažiach núdza. Ku kompletnému sumáru vám prinášame aj fotografie zo zápasov Brusno vs. Badín a Jakub vs. Slovenská Ľupča.

II. liga – 33. kolo

Futbal - Jakub - Slovenska Lupca, 01.06.2014, JakubDruhá najvyššia slovenská futbalová súťaž sa prehupla už do svojho záverečného 33. kola. Známym postupujúcim medzi elitu je Podbrezová. Tá cestovala na pôdu vtedy ešte predposledného tímu tabuľky Liptovského Mikulášu. Napriek už istému postupu hostia nestrácali motiváciu. Už v 13. minúte ich poslal do vedenia Štefan Gerec, čím zabezpečil najtesnejší polčasový náskok. V druhej 45-minútovke pridal ďalšie dva presné zásahy v 48-mej a 58-mej minúte a dosiahol hetrik. V 68. minúte sa ešte presadil Matej Kochan a zverenci Jaroslava Kentoša vyhrali rozdielom triedy, tak ako sa očakávalo. Týmto zavŕšili sedemzápasovú víťaznú sériu. Tá by zrejme ešte pokračovala, avšak je tu záver súťaže. Práve Liptovský Mikuláš bude hrať baráž o zotrvanie v lige, pretože doteraz posledný Šamorín prekvapujúco jednoznačne zdolal B-tím trnavského Spartaka. Pohronie sa napokon umiestnilo na 9. mieste, pričom od hranice baráže ho delilo len 5 bodov. Záverečné kolo ale zvládlo na výbornú, keď zdolalo Prešov. Góly Pohronia strelili Michal Páleník, Marián Adam a o posledný gól tejto sezóny Pohrončanov sa postaral Pavol Orolín.

TIPOS III. liga – východ – 28. kolo

V nedeľňajšom súboji privítala Kremnička Moldavu nad Bodvou, ktorej patrila štvrtá pozícia. Kremničku pred týmto stretnutím delilo len 5 bodov od posledného zostupového miesta, na ktorom sa nachádzala Bardejovská Nová Ves. Zverenci trénera Norberta Juračku napokon vybojovali cenný bod s kvalitným súperom za bezgólovú remízu. Vďaka tomu sa posunula o jednu priečku vyššie, Bardejovská Nová Ves zostáva po neúspechu na pôde košickej Lokomotívy posledná. V súboji o postup medzi Žilinou B a Ružinou sa udiali významné veci, keďže šošoni prehrali v Poprade a Ružiná si poradila tesne s Námestovom. Ružinej patrí dve kolá pred koncom druhá pozícia, avšak má zápas k dobru a v prípade plného bodového zisku sa dostane na čelo tabuľky. Boj o postup je teda stále otvorený.

5 logo MFK Košice B 28 12 7 9 51 : 36 43
6 logoFK Bodva Moldava nad Bodvou 28 12 8 8 49 : 33 44(-3)
7 logoFC LOKOMOTÍVA KOŠICE 28 11 6 11 35 : 33 39
8 logoŠK FUTURA 28 11 6 11 35 : 53 39
9 logoMŠK Fomat Martin 27 10 8 9 37 : 31 38
10 logoSLAVOJ Trebišov 28 12 1 15 32 : 47 37
11 logo 1. FC TATRAN Prešov B 28 9 8 11 30 : 30 35
12 logoMŠK Námestovo 28 9 7 12 32 : 31 34
13 logoTJ ŠK Kremnička 28 8 6 14 25 : 37 30(-3)
14 logoMFK Vranov nad Topľou 28 7 6 15 29 : 53 27
15 logoŠK Odeva Lipany 28 7 5 16 29 : 51 26
16 logoŠK Milenium 2000 Bardejovská Nová Ves 28 6 3 19 25 : 58 21

Majstrovstvá regiónu stred – 26. kolo

Futbal - Brusno -  Badin, 01.06.2014, BrusnoV poradí 26. kolo bolo plné prekvapením. O dva najväčšie sa postarali dva celky bojujúce o postup. Kalinovo vybuchlo v Krásne nad Kysucou. Aktuálny líder Makov prekvapujúco podľahol B-tímu Pohronia a to jednoznačne 4:0. V tretej a 15-tej minúte dal góly Miroslav Gregáň, v druhom polčase poistil jasné víťazstvo jedenásteho Pohronia nad lídrom súťaže René Paraj a Viktor Kukučka. Dobrú formu majú priebežne štvrté Rakytovce, ktoré sa otriasli z minulotýždňovej prehry a tento raz zdolali Závažnú Porubu presvedčivým rozdielom. Po bezgólovom polčase to vyzeralo otvorene, ale v 57. minúte otvoril skóre za domácich Daniel Schmidtmayer a o štyri minúty ho nasledoval Marek Gašpar. Pridal sa aj René Turčan a kanonier Maroš Fojtík v 89. minúte upravil na konečných 4:0. Nedarilo sa Badínu, ten ostáva na predposlednej priečke. Napriek tomu, že po polčase viedol vďaka Marekovi Plškovi, neudržal vedenie a prehral tesne 2:1. Fotogalériu zo zápasu Brusno – Badín nájdete pod článkom. Posledný je naďalej Tisovec, aj keď si hravo poradil s Kysuckým Novým Mestom, čo bolo ďalším prekvapením kola.

IV. liga JUH – 26. kolo

V nedeľu sa podarilo stiahnuť Fiľakovu náskok Žarnovice na 3 body, keďže bez problémov zdolalo rezervu Podbrezovej. Žarnovica zaváhala vo Vinici, na konečných 1:1 vyrovnával v úvodnej minúte druhého polčasu Peter Mikuška, no líder sa už na viac nezmohol. Napriek tomu má dve kolá pred koncom na Fiľakovo stále celkom komfortný náskok. Kováčovej patrí 8. miesto, kam spadla zo šiesteho, pretože najtesnejším rozdielom podľahla Revúcej. Beznádejné posledná Hnúšťa neprekvapila Štiavnické Bane. Pauzovali Divín a Málinec.

V. liga skupina C – 24. kolo

Futbal - Jakub - Slovenska Lupca, 01.06.2014, JakubV regionálnom derby a zároveň v súboji tabuľkových susedov medzi podlavickým Jupie a Sásovou sa zrodila remíza 1:1. O výsledku sa rozhodlo už v prvej polovici zápasu, keď v 11. minúte poslal hostí do vedenia Maroš Choma, no v 26-tej minúte vyrovnával z penalty Peter Zehnal. Vďaka gólu Jána Štubiana vyhrala Šalková v Krupine tesne 1:0 a odskočila Hriňovej na rozdiel piatich bodov. A to aj preto, že Hriňová si delila body s Repištím. Najviac gólov padlo v Hrochoti, kde domáci roztrhali v zuboch posledné Dudince. V ďalšom regionálnom súboji uspela Slovenská Ľupča na pôde Jakuba. Skóre otváral Martin Jakubec, druhý gól Ľupče zariadil vlastencom Ľuboslav Potančok a na 3:0 upravil Andrej Ľuptovčiak. Fotogalériu zo zápasu Jakub – Slovenská Ľupča nájdete pod článkom.

I. trieda – 24. kolo

Vedúcim celkom súťaže je aj po 24. kole Bacúch, ktorý nezaváhal na Starých Horách. Braväcovo si definitívne zmarilo nádeje na dotiahnutie sa na Bacúch, keď pred domácimi divákmi podľahol Selciam. Nebodovalo ani tretie Osrblie. O prekvapenie sa postarali Podkonice, ktorým sa podaril cenný skalp s Nemeckou. Naopak neprekvapila posledná Heľpa, ktorá vyfasovala ,,päťku“ v Čiernom Balogu.

2. trieda skupina A – 25. kolo

Dominanciu Tajova v A-skupine jasne dokumentuje výsledok včerajšieho súboja s Malachovom. Takáto ,,nakladačka“ sa nevidí často ani v nižších ligách. Tajov sa blíži k priemeru šesť strelených gólov na zápas. Posledné Horné Pršany sa rozišli zmierlivo s Hronsekom. Riečka uspela proti Králikom a stráži si druhú pozíciu.

2. trieda skupina B – 25. kolo

V B-skupine sa odohráva boj o prvú priečku medzi rezervným tímom Šalkovej a Strelníkmi. Navrch majú Strelníky, ktoré uplynulé kolo odskočili Šalkovej na rozdiel 4 bodov. Ani jeden z tímov v nedeľu nezaváhal a stav zostáva rovnaký. V 9-gólovej prestrelke medzi Hiadeľom a Selcami B sa radovali z tesného víťazstva hostia.

2. trieda skupina C – 25. kolo

V 25. kole oddychoval neohrozený líder súťaže Brusno B. Malým prekvapením bola výhra predposlednej Michalovej nad Polomkou. Posledný Šumiac po období, v ktorom bodoval, opäť stráca formu a nestačil na druhý tím tabuľky Beňuš.

Michalová – Polomka 3:2
Šumiac – Beňuš 1:2