Druhé kolo Slovnaft Cupu pokračovalo ďalšími súbojmi. Do nich sa zapojili aj mužstvá z nášho regiónu, konkrétne FK Brusno – Ondrej, ŠK Kremnička a FK Rakytovce. Stretnutie Jupie Podlavice Badín s Javorníkom Makov sa pre nespôsobilý terén neodohral.

FK – 34 Brusno – Ondrej – FC Spartak Trnava 1:2 (0:0)

Góly: 73. Púchy – 59. Cleber, 78. Egert. ŽK: 30. Giertl – 21. Egert. Zápas sledovalo v Brusne 610 divákov.

Futbal - FK 34 Brusno - Ondrej vs. FC Spartak Trnava - 13.08.2014 BrusnoDomáce Brusno favoritovi dlho odolávalo. Prvý gól inkasovalo až po necelej hodine hry, keď sa trafila nová posila bílych andelov Cleber. V 73. minúte však rozjasal domácu tribúnu Šimon Púchy, ktorý svojim gólom zápas vyrovnal. Brusno sa však z nerozhodného stavu netešilo dlho, pretože v 78. minúte poslal Spartak opäť do vedenia Tomáš Egert. V závere už gól nepadol a tak po tesnom víťazstve postupuje ďalej fortunaligové mužstvo. Fotogalériu zo zápasu nájdete pod článkom.

TJ ŠK Kremnička – MFK Ružomberok 1:0 (0:0)

Góly: 72. Sámel. ŽK: 28. Bíreš (Kremnička). Zápas sledovalo v Kremničke 200 divákov.

Aj Kremnička narazila na tím z našej najvyššej súťaže. Ružomberok, na rozdiel od Trnavy, sa však pohybuje v iných vodách tabuľky, no aj tak bol jasným favoritom. Prítomní diváci videli v tomto dueli len jeden presný zásah, a pre ich radosť ho strelil domáci Adam Sámel a rozhodol tak o prekvapivej výhre Kremničky.

TJ Družstevník Liptovská Štiavnica – FK Rakytovce 1:3 (1:0)

Góly: 17. Latiak – 55. Greško, 80. Murín, 82. Turčan. ŽK: 20. Rafanides, 34. Kaľavský (obidvaja Rakytovce). Zápas v Liptovskej Štiavnici sledovalo 150 divákov.

Rakytovce sa v lige trápia. Obidva doterajšie zápasy prehrali a s hrozivým skóre 0:7 sa nachádzajú na predposlednom mieste III. ligy. V Slovnaft Cupe však dali na nelichotivú ligovú formu zabudnúť a v Liptovskej Štiavnici zvíťazili 3:1. Prvý polčas však tomu nenasvedčoval, pretože domáci Družstevník sa ujal gólom Latiaka v 17. minúte vedenia. Raky však prelomili gólové suchoty v pravý čas, keď v 55. minúte vyrovnával Greško. V 80. minúte stiahol vedenie na stranu hostí Peter Murín. O dve minúty zvýšil náskok Rakytoviec René Turčan a bolo vymaľované. Malú iskierku nádeje dostali domáci v 89. minúte, keď hlavný rozhodca odpískal pokutový kop. Ten však Peter Mahút nepremenil a tak z postupu do ďalšieho kola sa môže tešiť rakytovské mužstvo.