Na banskobystrickom námestí dopoludnia odštartoval už 5. ročník podujatia Bystrický Vertikal – Run & Bike. Pretekári smerovali na Panský diel.

Z centra mesta pretekári smerovali popri Starej nemocnici cez Bánoš ponad Rudlovú a Sásovú pod Panský diel, kde sa bežecká a cyklistická trasa rozišli.

Bežci smerovali na vrchol najvyššieho kopca nad Banskou Bystricou priamo z prednej strany, cyklisti pokračovali po ceste a následne terénom k hotelu Šachtička a následne dookola až do cieľa v nadmorskej výške 1102 metrov nad morom. Celkom pretekári prekonali prevýšenie až 780 metrov. Hlavná trať bola podľa bežcov dlhá 10, v prípade cyklistov 13 kilometrov.

Výsledky by mali byť čoskoro zverejnené na stránke Active Planet Outdoor centra.

Priaznivci horskej cyklistiky a behu v prírode si na svoje prídu znovu už v sobotu na tradičnom BBB Vlko Hron MTB cyklomaratóne a duatlonových pretekoch, ktoré štartujú v Hronseku a sú zaradené do MarathonBB Tour. Active Planet Outdoor pozýva na ďalšiu akciu už o necelé dva týždne – 13. mája, keď sa priaznivci behu do vrchu znovu stretnú na štarte Behu na Urpín.