Basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica v sobotu privítali v druhom zápase štvrťfinálovej série play-off Niké extraligy žien na palubovke v telocvični budovy Filozofickej fakulty UMB Piešťanské Čajky.

Sovičky nastupovali do duelu s cieľom podať čo najlepší výkon a odohrať s veľkým favoritom solídnu partiu. Piešťanské Čajky už v prvej štvrtine odskočili Bystričankám na rozdiel 14 bodov. Hráčkam UMB sa podarilo nastrieľať dvojciferný počet bodov len v druhej štvrtine, v ktorej hosťujúci tím navýšil náskok o ďalších 6 bodov. V druhej polovici zápasu sa odstup naďalej navyšoval. Najvyrovnanejšia bola posledná 10-minútovka, v ktorej sovičky zaostali len o 3 body. Do semifinále tak podľa očakávania postúpili Piešťanské Čajky, ktoré zvládli sériu, hranu na dva víťazné zápasy, bez problémov.

V sobotnom dueli nastrieľala dvojciferný počet bodov na domácej strane len Michaela Dobrotová. Čajky v ofenzíve potiahla už tradične Hamilton-Carterová, ktorá si pripísala 19 bodov. Piešťany dominovali v streľbe za dva body. Úspešnosť streľby spoza trojkového oblúka bola takmer vyrovnaná. Basketbalistky UMB teraz čakajú boje o umiestnenie a v ďalšom kole sa stretnú s družstvom Popradu.

Klaudia Háberová, hráčka BK ŠK UMB: „V dnešnom zápase sme mali jasný cieľ, a to potvrdiť výkon z Piešťan. Osobne si myslím, že sme dnes odohrali horší zápas ako v stredu. V stredu sme viac komunikovali v obrane a aj v útoku sme hrali viac organizovane. V ďalšom kole play-off nás čaká Poprad. Tieto zápasy budú pre nás dôležité. Musíme sa teda sústrediť a pripraviť  na ďalšie zápasy a pobiť sa o čo najlepšie výsledky.“

Michaela Dobrotová, hráčka BK ŠK UMB: „V tomto zápase sme mali ambíciu odohrať solídny súboj a nepoddať sa skúsenému družstvu súpera. Napriek tomu, že Piešťanské Čajky nás donútili urobiť niekoľko chýb si myslím, že sme sa s tým dokázali vyrovnať a udržali sme bojovnosť a nasadenie rovnako ako v predošlom stredajšom zápase. Počas hry sme sa zamerali na činnosti, ktoré je potrebné do nasledujúcej časti zlepšiť. Momentálne sa sústredíme na ďalšie kolo play-off, kde nás čaká súper spod Tatier. Verím, že sa dokážeme na súpera dostatočne pripraviť a pobijeme sa o dobrý výsledok.“

Niké extraliga žien – štvrťfinále play-off – 2. zápas – 27. 3. 2021 – Banská Bystrica

BK ŠK UMB Banská Bystrica – Piešťanské Čajky 37:68 (8:22, 13:19, 8:16, 8:11)

Zostava BK ŠK UMB a body: Dobrotová 10, Kovalenko 6, Paulechová 5, Lukačiková 5, Števulová 4, Chovancová 4, Háberová 2, Piperková 1, Turčanová, Šunová, Moravčíková, Žilinská.

TH: 8/12 – 10/17. Trojky: 3/15 – 4/18. Fauly: 18 – 16. Stav série: 0:2.

Basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica čaká v bojoch o umiestnenie Poprad. Prvý zápas série sa odohrá v stredu 31. marca pod Tatrami.